Nissan pristatė Europai skirtą kompaktinį visureigį Qashqai

Japonijos automobilių gamintojas „Nissan“ pristatė Europos rinkai skirtą kompaktinį visureigį „Qashqai“. Š is „Renault Megane“ platformos pagrindu sukurtas modelis bus gaminamas Sunderlando gamykloje Didžiojoje Britanijoje. Senojo žemyno visureigių rinka auga nepaisant aukštų kuro kainų.

„Nissan“ tikisi, kad šis Irano klajoklių genties vardu pavadintas modelis patiks dinamišką dizainą vertinantiems pirkėjams, kurie nenori rinktis agresyviai atrodančio vidutinio visureigio. „Qashqai“ taip pat bus eksportuojamas į Japonijos bei Artimųjų rytų rinkas, kuriose vadinsis „Dualis“.

„Nissan Qashqai“

„Qashqai“ derina tradicinio asmeninio automobilio ir visureigio bruožus. Galinė šio modelio dalis šiek tiek panaši į „Nissan Murano“, o dėl išsikišusių ratų arkų bei truputėlį didesnės prošvaisos jis primena „rimtą“ visureigį. „Qashqai“ yra didesnis už kompaktinius hečbekus, pavyzdžiui, „Renault Megane“ ar „Volkswagen Golf“, tačiau mažesnis už vidutinius visureigius. Š is modelis bus komplektuojamas su dviem benzininiais ir tiek pat turbodyzelinių variklių.

„Nissan“ vadovas Carlosas Ghosnas tikisi, kad „Qashqai“ padidins šios markės pardavimus. Pasak jo, europiečiai nori visko: ir dinamiško dizaino, ir gerų valdymo savybių, ir patrauklaus bei kokybiško interjero. „Qashqai“ pasižymi visomis šiomis savybėmis, tad jis turėtų paskatinti „Nissan“ pardavimų augimą Europoje ir pagerinti šios markės įvaizdį. Japonijos gamintojas per metus Europoje tikisi parduoti per 100 tūkst. „Qashqai“ visureigių. Vieno Prancūzijos laikraščio teigimu, šis modelis kainuos 20-30 tūkst. eurų (69-104 tūkst. Lt).

„Nissan Qashqai“

„Macquarie Securities“ analitikas Kurtas Sangeris pastebėjo, kad „Nissan X-Trail“ vidutinis visureigis Europoje sulaukė pripažinimo, tad ir mažesnis „Qashqai“ gali būti sėkmingas. Ilgalaikiu požiūriu gamyba Europoje turėtų sumažinti kaštus, tačiau šiuo metu žemas jenos kursas yra palankus eksportui išJaponijos. Vis dėlto K.Sangeris priminė, kad Vakarų Europos rinką kamuoja sąstingis, tad žymaus pardavimų augimo čia neverta tikėtis.

Rugsėjis 26, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: