„Nissan Micra“ gamyba iškeliama į Indiją

Už veiklą Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose, Indijoje ir Europoje atsakingas „Nissan Motor“ viceprezidentas Colinas Dodge,as pranešė, kad Japonijos gamintojas naujos kartos „Micra“ nuo 2010 m. vidurio ketina gaminti naujoje Indijos gamykloje, statomoje netoli Chennai miesto. C.Dodge,as tikisi, kad į Europą ir kitas rinkas bus eksportuojama 60-70% Chennai gamykloje pagamintų automobilių. Nuo šios gamyklos konvejerio per metus galės nuriedėti iki 200 tūkst. „Nissan“ automobilių, ji pradės veikti kitų metų gegužės-birželio mėnesiais, o pirmieji Indijos rinkai skirti „Micra“ automobiliai rinkoje pasirodys kitų metų vasarą.

“Nissan Qazana” koncepcinis modelis

Dėl to jau po metų „Micra“ Europos pirkėjus pasieks išIndijos, o ne išSunderlando gamyklos Didžiojoje Britanijoje, kaip yra dabar. Pastarojoje gamykloje vietoje „Micra“ ketinama gaminti mažą visureigį, kuris bus panašus į šiemet debiutavusį „Qazana“ koncepcinį modelį ir konkuruos su „Suzuki SX4“ bei „Fiat Sedici“.

Pasak C.Dodge,o, Chennai gamykla bus ne tik kertinis akmuo plėtojant veiklą Indijoje, bet ir tarnaus kaip pasaulinė eksporto platforma, leisianti sumažinti mažų automobilių gamybos kaštus. Vadovas pripažino, kad dabar gamintojui Europoje sunkiai sekasi gauti pelno išmažų automobilių, tačiau pabrėžė, kad veikla Indijoje plėtojama ne tik dėl mažesnių kaštų. Anot jo, norint tapti rimtu Indijos rinkos žaidėju, reikia čia ir gaminti automobilius.

“Nissan Micra”

C.Dodge,as pastebėjo, kad „Micra“ gamybos perkėlimas į Indiją turės ir privalumų, ir trūkumų. Pagrindiniai trūkumai bus išaugę logistikos kaštai ir importo muitai. Numatomi privalumai: mažesni darbo kaštai, galimybė naudoti Indijoje gaminamus komponentus ir dėl pardavimų Indijos rinkoje išaugusios gamybos apimtys. Vadovas pridūrė, kad Europos gamykloms galima rasti ir tinkamesnių modelių.

„Nissan Motor“ Indijoje planuoja gaminti naujos mažų automobilių platformos pagrindu sukurtus hečbekus ir sedanus. Taip pat svarstoma galimybė gaminti mažą daugiatikslį automobilį. Gamintojas tikisi, kad Chennai gamyklai pradėjus veikti pilnu pajėgumu pavyks užimti 5-6% Indijos rinkos. Be to, prie „Nissan Motor“ turėtų prisijungti ir jo partneris „Renault“, kuris dėl ekonomikos nuosmukio sustabdė savo Chennai gamyklos statybų dalį.

“Nissan Pixo”

Birželį „Nissan Motor“ pradėjo išIndijos importuoti mažą automobilį „Pixo“, kuris yra švelniai modifikuotas naujojo „Suzuki Alto“ giminaitis. „Pixo“ gaminamas Indijoje esančioje „Maruti Suzuki“ gamykloje.

Rugsėjis 11, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: