“Nissan” Europoje persiorientuoja į nišinę strategiją

Prancūzijos gamintojo “Renault” Japonijos partneris “Nissan” keičia savo strategiją Europoje persiorientuodamas į automobilių rinkos nišas, tokias kaip visureigiai. Už pardavimus ir rinkodarą atsakingas “Nissan” Europos padalinio viceprezidentas Brianas Carolinas Frankfurto automobilių parodoje tikino, kad “Nissan” nuo šiol visą dėmesį sutelks į tris sritis: keturiais ratais varomų modelius, mažus automobilius, kaip kad “Nissan Micra”, bei taip vadinamus tarpinius modelius, kurie derina įprastinių automobilių ir visureigių savybes.

B.Carolinas teigė, kad “Nissan” nori padidinti veiklos pelną, tačiau neturi tikslo smarkiai plėsti pardavimus, kurie padidėjusioje ES siekia 549 tūkst. vnt. Vis dėlto pardavimai turėtų augti pasirodžius naujiems modeliams, tokiems kaip kitąmet debiutuosiančiam “Nissan Note”, kuris yra sukurtas tos pačios platformos pagrindu kaip ir “Renault Modus”.

Kaip ir “Modus”, “Note” yra mažas, bet erdvus automobilis, nes jo bazė šiek tiek ilgesnė už “Volkswagen Golf”, o kojoms skirtą erdvę galima padidinti perstūmus ant bėgelių įtvirtintą galinę sėdynę. “Renault” pranešė, kad “Modus” pardavimai nepateisino į jį dėtų lūkesčių, tuo tarpu “Nissan” ketina kasmet realizuoti 100 tūkst. “Note”. “Note” gaminamas Didžiojoje Britanijoje esančioje Sunderlando gamykloje, o “Modus” – Valladolido mieste Ispanijoje.

“Nissan Qashqai” koncepcinis modelis

Š ių metų pradžioje “Nissan” veteraną Mario Canavesi pakeitęs B.Carolinas tikino, kad “Renault” ir “Nissan” markės bus aiškiai atskirtos, bendradarbiavimas vyks tik nematomoje verslo pusėje, pavyzdžiui, tyrimų ir gamybos srityse. Nepaisant to, “Nissan” sprendimas orientuotis į rinkos nišas akivaizdžiai yra palankus “Renault”, kuris didžiausią dėmesį skiria masiniams modeliams.

Anot B.Carolino, kitas svarbus “Nissan” debiutas bus “Qashqai” koncepcinio automobilio pagrindu sukurto modelio pasirodymas 2007 m. “Qashqai” yra kompaktinio dydžio tarpinis modelis su modernia elektroninę keturių varančiųjų ratų sistema. “Qashqai” derins lengvą įprastinio automobilio valdymą bei komfortą, visureigio šiurkštumą ir bus pakankamai erdvus visai šeimai. “Qashqai” vardas kilo nuo Irano klajoklių genties, tačiau netrukus turėtų būti paskelbtas ir komercinis šio modelio pavadinimas.

Rugsėjis 28, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: