Naujų automobilių kainų skirtumai ES mažėja pernelyg lėtai

ES atlikus dar vieną automobilių kainų skirtumų tyrimą paaiškėjo, kad šiemet vidutinis kainų skirtumas sumažėjo nuo 6,9% iki 6,3%. Europos Komisijos (EK) atstovas spaudai Gregoras Kreuzhuberis teigė, kad, pavyzdžiui, „Fiat Punto“ mažiausiai kainuoja Suomijoje. Š ioje šalyje jis yra net 2,700 eurų (9,323 Lt) pigesnis nei Vokietijoje, brangiausioje ES automobilių rinkoje.

EK paragino automobilius pirkti tose šalyse, kuriose jie yra pigesni, ir taip padėti suvienodinti ES automobilių rinką. Už konkurenciją atsakinga EK narė Neelie Kroes tvirtina, kad ES šalyse automobilių kainų skirtumai yra gan dideli, todėl pirkėjai turėtų nedvejoti ir automobilius pirkti ten, kur jie pigesni. EK taip pat pagrasino, kad imsis teisinių veiksmų, jei Lenkija ir Prancūzija nesumažins automobilių importo apribojimų.

ES logotipas

EK automobilių kainų skirtumų tyrimas, kuris apėmė 89 modelius nuo pigių „Fiat“ iki prestižinių „Audi“, parodė, kad automobiliai yra itin brangūs Austrijoje ir pigūs Danijoje. Iš12 euro zonos šalių automobiliai pigiausi Suomijoje. Didžiausioje ES šalyje Vokietijoje net 34 iš89 modelių buvo brangiausi visoje euro zonoje. Š alia to, 20 modelių buvo net 20% brangesni nei kitose šalyse.

Naujosiose ES narėse daugelis modelių kainuoja mažiau, tačiau prestižiniai automobiliai čia gali būti brangesni. Išdešimties naujų ES narių automobiliai pigiausi Estijoje.

Lyginant su ES vidurkiu, „Saab 9-3“ Čekijoje kainuoja 23% daugiau, o Danijoje šis modelis pigesnis 8%. Atlikus šį tyrimą paaiškėjo, kad euro zonoje automobilių kainos nevienodėja: vidutinis kainų skirtumas liko toks pat kaip ir pernai – 4,4%.

Rugpjūtis 4, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: