Naujasis “Volkswagen Scirocco” bus gaminamas Portugalijoje

Didžiausias Europos automobilių gamintojas „Volkswagen“ pranešė, kad Portugalijoje esančioje Setubalo gamykloje gamins naujos kartos „Scirocco“ kupė. Š is modelis buvo itin populiarus aštuntajame-devintajame dešimtmetyje.

Gamintojo atstovas spaudai tvirtina, kad sprendimas gaminti „Scirocco“ Portugalijoje nesietinas su aršiomis derybomis su Vokietijos profsąjungomis dėl ilgesnės darbo savaitės. Gamintojas siekia be papildomo užmokesčio darbo savaitę pailginti nuo 28,8 iki 35 valandų, nes šiuo metu „Volkswagen“ darbininkų atlyginimai yra didžiausi ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Tuo tarpu Vokietijos darbininkų profsąjungos priešinasi šiems bendrovės planams.

Pirmosios kartos „Volkswagen Scirocco“

Sprendimas dėl „Scirocco“ gamybos Portugalijoje yra stiprus smūgis pagrindinei Wolfsburgo (Vokietija) gamyklai, nes pastaroji dabar dirba ne visu pajėgumu. „Volkswagen“ tikina, kad norint padidinti produktyvumą ir sumažinti darbo kaštus Vokietijoje reiktų atleisti apie 20 tūkst. darbininkų.

Analitikai mano, kad „Scirocco“ gamyba prasidės 2008 m., o per metus bus pagaminama daugiau kaip 100 tūkst. šių automobilių. Setubalo gamykloje dabar gaminamas kupė-kabrioletas „Eos“ bei „Volkswagen Sharan“ ir „Seat Alhambra“ vienatūriai. Pastarieji modeliai jau artėja prie gamybos ciklo pabaigos.

Birželis 29, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: