Naujasis “Fiat Stilo” bus tik penkiaduris

“Fiat” pranešė, kad “Fiat Stilo” įpėdinis turės tik penkių durų kėbulą. Daugelis gamintojų pristatydami naują modelio kartą kartu pasiūlo ir papildomų kėbulo versijų, tačiau “Fiat” nusprendė pasielgti priešingai. Italijos gamintojas tikisi, kad trijų durų ir universalo kėbulus turinčių “Stilo” versijų spragą jo modelių gamoje užpildys naujasis “Punto” bei vienatūris “Multipla”.

“Fiat” grupės ir pačios “Fiat” markės vadovas Sergio Marchionne žurnalistus tikino, kad trijų durų “Stilo” modelis yra ekonomiškai nenaudingas. Trijų durų “Stilo” “Fiat” modelių gamoje “pavaduos” trijų durų “Punto”, o universalo versijos panorusiems pirkėjams bus siūloma rinktis kompaktinį vienatūrį “Multipla”. Naujasis “Punto” yra gerokai didesnis už ankstesnį modelį ir tik 15 cm trumpesnis už dabartinį “Stilo”.

S.Marchionne tikisi, kad trijų durų modelio nebuvimas nepaveiks penkių durų “Stilo” paklausos. Dabartinis “Stilo” debiutavo 2001 m., o naujos kartos modelis turėtų pasirodyti 2007 m. pradžioje. “Fiat” vadovas taip pat mano, kad ateityje vis daugiau pirkėjų rinksis ne kompaktinius universalus, o vienatūrius. Dabartinis “Multipla” modelis kitąmet bus atnaujintas, o naujos kartos vienatūris debiutuos 2008 m.

Dabartinis trijų durų “Fiat Stilo”

S.Marchionne paneigė gandus, kad trijų durų “Stilo” versija nebus kuriama dėl kapitalo trūkumo. Pasak jo, gamintojui pakaktų lėšų sukurti ir trijų durų, ir universalo versijas, tačiau jų pardavimai veikiausiai nepateisintų investicijų. “Fiat” vadovas netiki, kad pasiūlius daugiau kėbulo versijų galima padidinti rinką.

“Stilo” modelis nepateisino gamintojo lūkesčių. Italijos bendrovė išpradžių planavo per metus pagaminti net 400 tūkst. vnt., tačiau 2002 m., kuomet šio modelio paklausa buvo didžiausia, pavyko parduoti tik 187,610 automobilių. Manoma, kad šiemet “Stilo” gamybos apimtys nesieks nė 100 tūkst. vnt., nes per pirmus devynis mėnesius “Fiat” pagamino 57,791 vnt. – 31% mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai.

Tiekėjų teigimu, “Fiat” planuoja per metus pagaminti 120 tūkst. naujos kartos penkiadurių “Stilo” automobilių.

Lapkritis 30, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: