MG automobilių gamyba atgims JAV, Didžiojoje Britanijoje ir Kinijoje

Smulkus Kinijos sunkvežimių ir automobilių gamintojas „Nanjing Automobile“ ketina atgaivinti istorinę Didžiosios Britanijos markę MG. „Nanjing“ pranešė, kad MG automobiliai bus gaminami trejose šalyse: Ardmoro mieste JAV ketinama gaminti MG TF kupė, Longbridge,o gamykloje Didžiojoje Britanijoje – MG TF roadsterį, o „Nanjing“ gamyklose Kinijoje – tris MG sedanus.

JAV rinkoje MG automobiliai pasirodys 2008 m. gegužės-birželio mėnesiais. Kinijos gamintojas kitų metų pradžioje Oklahomos valstijoje esančiame Ardmoro mieste pradės naujos gamyklos statybas. Gamyklos pajėgumai sieks 12-16 tūkst. vnt. per metus, o pirmieji automobiliai nuo jos konvejerio turėtų nuriedėti 2008 m. trečiąjį ketvirtį. Apie 60% čia pagamintų automobilių bus skirta JAV, o likę 40% – Europos rinkoms. Pranešama, kad Ardmoro gamykloje daugiausiai bus naudojamas rankų darbas, t.y. gamybos procesas bus panašus kaip ir „Lotus“ automobilių.

MG TF

Valstybės valdomas „Nanjing Automobile“ neturi savo automobilių markės. Pernai bendroje „Nanjing“ ir „Fiat“ įmonėje buvo surinkti tik 35,832 automobiliai. Kinijos gamintojo vadovybė neslepia ambicijų, tačiau didelis ir sudėtingas MG projektas jai bus rimtas išbandymas. Informatoriai tikina, kad „Nanjing Automobile“ vadovaujasi principu „pagyvensim – pamatysim“, o tiekėjai nevengia ir aštresnių žodžių. Anot jų, „Nanjing Automobile“ vadovybė yra labai neorganizuota.

„Nanjing Automobile“ už pernai bankrutavusį „MG Rover“ paklojo apie 97,3 mln. dolerių (264,7 mln. Lt). MG istorija siekia 1923 m., JAV rinkoje šios markės automobiliais buvo prekiaujama 1947-1980 m. Naujuoju MG vadovu „Nanjing Automobile“ paskyrė Duke,ą Hale,ą, kuris anksčiau vadovavo „Lotus Holdings“ bendrovei. D.Hale,as bus atsakingas už Š iaurės Amerikos ir Europos rinkas.

Rugpjūtis 2, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: