„Mercedes-Benz“ susistemino savo modelių pavadinimus

Siekdama pirkėjams suteikti daugiau aiškumo, „Daimler“ valdoma „Mercedes-Benz“ markė pertvarko savo pavadinimų nomenklatūrą. Pagal jau vykdomą modelių gamos atnaujinimo programą iki 2020 m. prestižinės markės pasiūlą papildys net 30 naujų automobilių, iš kurių 11 neturi analogiškų senesnių modelių. Kadangi plečiasi ne tik modelių gama, bet didėja ir kėbulo bei degalų tipų pasirinkimas, buvo nuspręsta įvesti naują – paprastesnę ir aiškesnę – pavadinimų sudarymo schemą. Neseniai savo pavadinimus pertvarkė ir „Nissan“ valdoma „Infiniti“ bei „General Motors“ priklausant „Cadillac“ markės.

Vokietijos gamintojas savo pranešime teigia, kad ankstesnė pavadinimų nomenklatūra buvo sėkmingai naudojama daugiau nei 20 metų, tačiau dabar atėjo laikas padaryti ją aiškesnę. Kitais metais „Mercedes-Benz“ planuoja atnaujinti kone visą visureigių gamą, tad laikas pavadinimų keitimui atrodo parankus. Skelbiama, kad naujoji sistema yra paprastesnė, aiškesnė ir logiškesnė.

“Mercedes-Benz” naujoji pavadinimų nomenklatūra

Naujosios nomenklatūros šerdį sudarys penkios produktų klasės, žymimos viena raide – A, B, C, E ir S. Visureigių pavadinimai prasidės GL dalelyte, po kurios seks modelio dydį (klasę) žyminti raidė. Kompaktinis visureigis GLA jau turi naujos nomenklatūros pavadinimą, tuo tarpu vidutinio dydžio GLK bus pervardintas į GLC, taip parodant jo priklausomybę C klasei. Atitinkamai ML įpėdinis vadinsis GLE, o didžiausiasis GL visureigis pataps GLS. Klasikinio G klasės visureigio pavadinimas nesikeis.

Kupė formos sedanų pavadinimai prasidės dalelyte CL. Kompaktinis A klasės sedanas jau dabar vadinasi CLA, o CLS išsaugos esamą pavadinimą. Nuo 2016 m. pagal naują tvarką bus pakeisti ir roadsterių pavadinimai: jų santrumpa prasidės SL, po kurios seks klasę nurodanti raidė. SLK bus pervardintas į SLC, tačiau SL išlaikys dabartinį pavadinimą.

“Mercedes-Benz” naujoji pavadinimų nomenklatūra

Degalų tipus „Mercedes-Benz“ žymės viena mažąja raide. Benzininių modelių degalų tipas nebus žymimas, dyzeliniai gaus raidę d (vietoje CDI bei „BlueTEC“), elektriniai ir įkraunami hibridai – raidę e, suslėgtomis gamtinėmis dujomis varomi automobiliai – raidę c, vandeniliniai – raidę f, o hibridiniai – raidę h. Keturiais ratais varomi automobiliai ir toliau bus žymimi „4Matic“ pavadinimu.

„Mercedes-Benz“ taip pat turės dvi submarkes: AMG gaminamas sportinis kupė GT priskirtas „Mercedes-AMG“ submarkei, o ištaigingiausi S klasės modeliai bus vadinami „Mercedes-Maybach“ vardu.

Lapkritis 21, 2014   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Komentarai

  • jurgis

    b klases elektriniai su 400-500km vieno pakrovimu kaina

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: