“Mercedes-Benz” pristato naująjį GL modelį

Visai neseniai Detroito (JAV) automobilių parodoje debiutavo naujasis „Mercedes-Benz GL“ visureigis. Pirmieji bandomieji GL visureigiai pasirodė dar lapkričio mėnesį, o dabar jau įsibėgėjo komercinė jų gamyba. GL turi tris sėdynių eiles, tad juo gali važiuoti septyni žmonės. Š is visureigis yra sukurtas tos pačios platformos pagrindu kaip ir ML bei R klasės modeliai. Visi šie automobiliai gaminami JAV, Alabamos valstijoje esančioje Vance,o gamykloje. Tiesa, JAV rinkoje galima užsisakyti ilgesnės arba trumpesnės bazės R klasės vienatūrį, o Europos pirkėjams siūloma tik trumpesnioji versija.

“Mercedes-Benz GL”

Naujasis GL turi nemažai bendrų komponentų su anksčiau debiutavusiu ML modeliu, tačiau jo praktiškai niekas nesieja su legendiniu karišku G klasės visureigiu, kuris gaminamas „Magna Steyr“ gamykloje Graze (Austrija).

„Mercedes-Benz“ Alabamos padalinio vadovas Billas Tayloras teigė, kad šioje gamykloje per dieną pagaminama beveik 800 automobilių, iškurių 240 sudaro R klasės modeliai. Tokiu tempu per metus Vance,o gamykloje būtų pagaminta 200 tūkst. automobilių – apie 40 tūkst. daugiau nei anksčiau buvo numatyta.

Vance,o gamykla pradėjo veikti 1997 m., o 2004 m. gruodį į jos rekonstrukciją ir plėtrą „DaimlerChrysler“ investavo 600 mln. dolerių (1,711 mln. Lt). Siekiant patenkinti didelę ML ir R klasės modelių paklausą dabar abi šios gamyklos pamainos dirba po valandą viršvalandžių.

Sausis 25, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: