Kinijos ir Rusijos investuotojai domisi investicijomis į „Porsche“

Vokietijos žurnalas „Focus“ pranešė, kad turtingi Kinijos bei Rusijos fondai domisi galimybe investuoti į „Porsche“. Ant „Focus“, be Kataro „Porsche“ akcijomis domisi dar trys investuotojai: Kinijos bei Rusijos investiciniai fondai ir alternatyvaus investavimo fondas (angl. hedge fund). 51% „Volkswagen“ akcijų valdančiam, bet milžiniškų skolų prislėgtam „Porsche“ taip ir nepavyko perimti „Volkswagen“ kontrolės, tad jo vadovas Wendelinas Wiedekingas neteko posto, o „Porsche“ per artimiausius dvejus metus bus įjungtas į „Volkswagen“ grupę.

Nepavykęs bandymas perimti “Volkswagen” kontrolę W.Wiedekingui kainavo postą, o “Porsche” - savarankiškumą

Š ią vasarą „Porsche“ pardavė dalį savo akcijų ir turimus „Volkswagen“ akcijų opcionus Kataro investicinei bendrovei. Nors Vokietijos gamintojas nekomentuoja pardavimo kainos, Kataras pranešė, jog už 10% balso teisę turinčių „Porsche“ akcijų ir didžiąją dalį šios bendrovės turėtų „Volkswagen“ akcijų opcionų sumokėjo per 7 mlrd. eurų (24 mlrd. Lt).

Išpradžių planavęs perimti „Volkswagen“ valdymą dabar „Porsche“ pats taps „Volkswagen“ grupės dalimi. „Volkswagen“ už 42% „Porsche AG“ akcijų paketą „Porsche Automobil Holding“ sumokės 3,3 mlrd. eurų (11,4 mlrd. Lt). Manoma, kad „Porsche“ prijungimas prie „Volkswagen“ grupės baigsis 2011 m.

Rugpjūtis 26, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: