Kinija numato įvesti griežtus degalų sąnaudų standartus

Europos Komisijos (EK) atstovas pranešė, kad dauguma amerikietiškų ir net pusė europietiškų automobilių neatitinka šių metų vasarą Kinijoje įsigaliosiančių kuro sąnaudų apribojimų. Tuo tarpu automobilių gamintojai teigia, kad nauji reikalavimai jiems nesudarys jokių sunkumų.

Helsinkyje (Suomija) vykusiame seminare EK atstovas Timo Makela pranešė, kad šią vasarą Kinijoje įsigalios griežtesni aplinkosaugos reikalavimai. Pasak jo, taršos normų neatitinka 80% amerikietiškų ir apie 50% europietiškų modelių. T.Makela pridūrė, kad geriausiai naujuosius Kinijos reikalavimus atitinka prancūziški automobiliai.

Tuo tarpu didžiausias Europos automobilių gamintojas ir Kinijos rinkos lyderis „Volkswagen“ pranešė, kad visiškai nesibaimina dėl šią vasarą įsigaliosiančių reikalavimų, kurie 2008 m. bus dar labiau sugriežtinti. „Volkswagen“ atstovas spaudai teigė, kad tyrimas, kurio metu buvo nustatyta, jog daugelis modelių neatitinka taršos normų, yra netikslus, nes buvo naudojami ne oficialūs gamintojų duomenys. Be to, jame panaudota nemažai pasenusios informacijos. Vokietijos gamintojo atstovas užtikrino, kad visi „Volkswagen“ modeliai atitinka tiek šių, tiek ir 2008 metų reikalavimus, todėl Kinijos vyriausybės sprendimas neturės neigiamos įtakos „Volkswagen“ pardavimams.

“Volkswagen Fox”

Vokietijos automobilių gamintojų asociacijos VDA atstovas spaudai teigė, kad Kinijos vyriausybė iki šiol nepranešė, koks likimas laukia tų modelių, kurie neatitiks aplinkosaugos reikalavimų. Anot jo, dauguma vokiškų automobilių neviršija taršos normų, tačiau tam tikri segmentai gali kelti problemų.

Apie naujuosius reikalavimus Kinija pranešė tik spalio mėnesį. Tikimasi, kad jie padės taupyti energiją ir sumažins aplinkos taršą.

Automobilių gamintojams skaudžiai atsilieptų bet kokie pardavimus Kinijoje stabdantys veiksniai. 2003 m. ši Azijos rinka augo beveik 100%, o pernai, Kinijos vyriausybei pabloginus pirkimo finansavimo sąlygas, augimas tesiekė 15%. Be to, prasti 2004 m. pradžios pardavimai sukėlė tikrą kainų karą, dėl kurio smarkiai sumažėjo maržos ir pelningumas.

Balandis 8, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: