Kataras nori investuoti į „Porsche“

Kataro ministras pirmininkas šeichas Hamadas bin Jassemas al-Thanis vietiniam laikraščiui „Al-Arab“ teigė, kad šalis rimtai svarsto galimybę investuoti į „Porsche“. Žiniasklaida praneša, kad ši Persijos įlankos šalis norėdama dalį savo turto investuoti į užsienį gali susidomėti ir kitų gamintojų akcijomis. Pasak oficialios Kataro naujienų agentūros, premjeras teigė, kad šalis susidomėjo automobilių pramone, tame tarpe ir Vokietijos gamintojais. Š eichas Hamadas tvirtino, kad investicijų klausimas dar svarstomas, vyksta įvairūs susitikimai.

Vokietijos žurnalas „Focus“ pranešė, kad Kataro investicija galėtų padėti „Porsche“ apmokėti skolas, nes vien per artimiausius metus šiam gamintojui teks grąžinti 3,3 mlrd. eurų (11,4 mlrd. Lt). Kovo mėnesį baigęs organizuoti 10 mlrd. eurų (35 mlrd. Lt) skolos refinansavimą „Porsche“ dabar mėgina pasiskolinti dar 2,5 mlrd. eurų (8,6 mlrd. Lt). „Porsche“ yra didžiausias „Volkswagen“ grupės akcininkas ir ketina šiemet savo dalį padidinti net iki 75%.

“Porsche Cayman”

Ilgą laiką augus naftos kainoms turtingos Persijos įlankos šalys nemažai lėšų investavo užsienyje, tačiau prasidėjus finansų krizei investiciniai fondai prarado milijardus eurų, o staiga smukus naftos kainai sumažėjo ir šių šalių pajamos. Nepaisant to, šio regiono valstybės ketina atsigriebti akcijų rinkai vėl pradėjus augti.

Neseniai Abu Dhabio emyrato valstybinė investicinė bendrovė per „Aabar Investments“ už beveik 2 mlrd. eurų (6,9 mlrd. Lt) įsigijo 9,1% „Daimler“ akcijų paketą.

Birželis 15, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: