„Jaguar“ pristato naujos kartos XJ modelį

Frankfurto automobilių parodoje oficialiai debiutuosiantis naujos kartos „Jaguar XJ“ Vokietijoje kainuos nuo 76,900 eurų (265,520 Lt). Užsisakyti šį modelį galima jau dabar, tačiau pirmuosius pirkėjus XJ pasieks tik kitų metų pradžioje. „Jaguar“ vadovas Mike,as O,Driscollis tvirtina, kad XJ pasižymi raiškia išvaizda, kuri priverčia kitaip pažvelgti į sportišką reprezentacinį automobilį. Didžiosios Britanijos gamintojo dizaino vadovas Ianas Callumas pastebi, kad XJ geriausiai įkūnija naująją „Jaguar“ dizaino kryptį. Pasak jo, XJ yra visiškai moderni „Jaguar“ tradicijų interpretacija. Š is sedanas turi ilgą šoninių langų liniją ir platų sportišką stotą.

“Jaguar XJ”

Teigiama, kad dėl naujo panoraminio stogo XJ turi žemesnę stogo liniją, o salonas atrodo erdvesnis ir šviesesnis. Keliaujantieji su vairuotoju galės užsisakyti ir 12,5 cm prailgintą XJ versiją. Kukliausias 3,0 ltr. V-6 dyzelinis agregatas 100 km kelio sunaudoja 7,0 ltr. dyzelino, o CO2 emisija siekia 184 g/km. Š į modelį galima užsisakyti ir su benzininiais 5,0 ltr. V-8 (385 AG) bei kompresoriniu 5,0 ltr. V-8 (510 AG) varikliais.

“Jaguar XJ”

„Jaguar“ skelbia, kad dėl aliumininio kėbulo šis modelis yra apie 150 kg lengvesnis už savo konkurentus. Gamintojas tikisi, kad naujas automobilis sudomins pirkėjus, nes dėl smukusių pardavimų jau teko perpus sumažinti ankstesniojo XJ modelio gamybą. „J.D. Power Automotive Forecasting“ duomenimis, per pirmus penkis šių metų mėnesius buvo pagaminti 1,426 XJ sedanai, tuo tarpu atitinkamu laikotarpiu praeitais metais – 3,004 vnt.

Š iemet debiutuojantis XJ yra jau aštuntosios kartos modelis. Pirmasis XJ pasirodė dar 1968 m.

Rugpjūtis 26, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: