“Hyundai” svarsto galimybę statyti Čekijoje gamyklą

“Hyundai Motor” pranešė svarstanti galimybes Europoje statyti naują gamyklą ir kaip galimą jos vietą nurodė Čekiją. Europa yra antra svarbiausia “Hyundai” užsienio rinka po JAV. Septintąją vietą pagal dydį pasaulyje užimantis automobilių gamintojas tikisi, kad šiemet jo pardavimai Senajame žemyne išaugs 23% iki 462 tūkst. vnt.

Korėjos vertybinių popierių biržai pateiktame pranešime “Hyundai Motor” tikina norinti sutvirtinti savo pozicijas Europos rinkoje ir ketinanti statyti naują gamyklą Čekijoje arba kitoje šalyje. Su situacija susipažinęs šaltinis kaip kitas galimas šalis kandidates nurodė Lenkiją bei Vengriją.

“Hyundai Sonata”

“Korea Economic Daily” citavo neįvardytą šaltinį, kuris tikino, kad “Hyundai” tariasi su Čekijos pareigūnais dėl gamyklos vietos bei valstybės paramos. Pasak šio šaltinio, gamyklos statyba turėtų prasidėti kitų metų gegužę. “Hyundai” atstovas spaudai pranešė, kad savo sprendimą gamintojas paskelbs spalio pradžioje.

Š iuo metu “Hyundai” turi gamyklą Turkijoje, o kitąmet turėtų pradėti veikti nauja “Kia” gamykla Slovakijoje. Apie puse Pietų Korėjos rinkos užimantis gamintojas aktyviai plečia savo veiklą užsienio šalyse siekdamas diversifikuoti rinkas ir perkelti gamybą išbrangia darbo jėga pasižyminčios Pietų Korėjos. Gegužės mėnesį “Hyundai” atidarė pirmąją savo gamyklą Alabamoje, JAV.

Spalis 4, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: