“General Motors” parduoda 51% GMAC akcijų už 14 mlrd. dolerių

„General Motors“ prezidentas Rickas Wagoneris pranešė, kad gamintojas už 14 mlrd. dolerių (40 mlrd. Lt) pardavė 51% finansinių paslaugų padalinio „General Motors Acceptance Corporation“ (GMAC) akcijų. Vadovas teigė, kad gautomis lėšomis bus finansuojama „General Motors“ Š iaurės Amerikos padalinio pertvarka. Kontrolinį GMAC akcijų paketą įsigijo finansinio draudimo bendrovės „Cerberus Capital Management“ valdomas konsorciumas.

Š is sandoris „General Motors“ suteiks labai reikalingų lėšų, nes pernai gamintojo nuostoliai siekė 10,6 mlrd. dolerių (30,0 mlrd. Lt). Be to, tai turėtų padėti GMAC susigrąžinti geresnį skolinimosi reitingą ir pasiekti didesnį pelningumą suteikiant paskolas. R.Wagoneris mano, kad sandoris sustiprins GMAC finansinę poziciją ir sudarys sąlygas tolimesniam augimui. Vadovas pripažino, kad GMAC yra vienas pagrindinių „General Motors“ pelno šaltinių. Pasak jo, GMAC rezultatai dabar turėtų gerėti, o gamintojas gaus pelno turėdamas 49% šios bendrovės akcijų.

„General Motors“ vadovas R.Wagoneris (kairėje) ir GMAC vadovas E.Feldsteinas

Į „Cerberus“ vadovaujamą grupę įeina „Citigroup“ banko privačių investicijų padalinys bei Japonijoje įsikūręs „Aozara Bank“, valdomas „Cerberus“. 14 mlrd. dolerių sandorio suma apima ir 2,7 mlrd. dolerių (7,6 mlrd. Lt), kuriuos „General Motors“ gaus pakeitus GMAC ir daugumos jos padalinių statusą į ribotos atsakomybės bendroves.

GMAC vadovas Ericas Feldsteinas yra tikras, kad įvykdžius sandorį GMAC vėl atgaus gerą skolinimosi reitingą.

Balandis 19, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: