General Motors numato perkelti dalį gamybos išVakarų Europos į Lenkiją

„General Motors“ Europos padalinys artimiausiu metu turėtų pranešti apie savo ketinimus Lenkijoje gaminti mažąjį „Chevrolet Aveo“. „General Motors Europe“ darbininkų tarybos vadovas Klausas Franzas baiminasi, kad vėliau į Centrinę Europą išVakarų gali būti perkelta ir populiaraus „Opel Corsa“ modelio gamyba.

K.Franzas mano, kad, Lenkijoje pradėjus gaminti „Aveo“, netrukus į šią šalį gali būti iškelta ir kitų „General Motors“ modelių gamyba. Profsąjungos vadovas tikina, kad Vakarų Europoje darbininkai protesto akcijomis sieks sustabdyti gamintojo planus uždaryti gamyklas ar atleisti dalį darbuotojų.

„General Motors“ netrukus turėtų paskelbti ketinimus didinti gamybos apimtis Centrinėje Europoje, vienoje išsparčiausiai augančių šio gamintojo rinkų. Be to, „Chevrolet Aveo“ gamyba Lenkijoje leis išspręsti Europos rinkai skirtus „Chevrolet“ modelius gaminančio Pietų Korėjos padalinio „GM Daewoo“ pajėgumų trūkumo problemą. „General Motors“ Europos padalinys veikiausiai paskelbs planus kartu su Ukrainos gamintoju „UkrAVTO“ įkurti bendrą įmonę, kuri eksploatuos „UkrAVTO“ valdomą FSO gamyklą Varšuvoje. Nuo šių metų pabaigos FSO per metus pagamins apie 25 tūkst. „Aveo“ automobilių, tačiau gamybos apimtys netrukus gali smarkiai išaugti.

„Opel Corsa“

„General Motors“ atstovas spaudai teigė, jog santykiai su „UkrAVTO“ yra itin šilti, todėl derybos dėl „Aveo“ gamybos Lenkijoje turėtų pavykti. Š iuo metu Ukrainos ir Rusijos rinkoms skirtus „Daewoo Lanos“ ir „Matiz“ modelius gaminanti FSO gamykla išnaudoja vos apie 15% savo pajėgumų. K.Franzas baiminasi, jog susitarimas su „UkrAVTO“ gali būti pirmasis žingsnis į Lenkiją perkeliant „Opel Corsa“ gamybą.

„Corsa“ gamybą iškėlus į Lenkiją pastebimai sumažėtų „General Motors Europe“ kaštai ir gamintojas galėtų išsikapstyti išnuostolių liūno. Dabar bendrovė išlaidas mažina Vakarų Europoje uždarydama gamyklas ir atleisdama dalį darbininkų. Pernai „General Motors“ Europos padalinio nuostoliai sudarė 300 mln. eurų (1,036 mln. Lt).

„Opel Corsa“

„Opel Corsa“ dabar gaminama Eisenacho gamykloje Vokietijoje ir Zaragozos gamykloje Ispanijoje. „Corsa“ gamyba į kaimyninę Lenkiją gali būti perkelta ne anksčiau kaip 2011 m., nes tik tuomet galėtų debiutuoti tos pačios platformos pagrindu sukurti „Corsa“ ir „Aveo“ modeliai. Ketvirtosios kartos „Corsa“ liepos mėnesį debiutavo Didžiosios Britanijos automobilių parodoje. Š is nedidelis automobilis yra antras populiariausias „General Motors Europe“ modelis po „Opel Astra“. „JATO Dynamics“ duomenimis, pernai „General Motors“ Europoje pardavė 274,854 „Corsa“ automobilius.

Vakarų Europos darbininkų profsąjungos baiminasi, kad naujos kartos „Astra“ gamyba 2009 m. prasidės ne Vokietijoje ar Didžiojoje Britanijoje, o Gliwice gamykloje Lenkijoje. „General Motors Europe“ kol kas nekomentuoja galimo „Corsa“ ar „Astra“ gamybos perkėlimo į Lenkiją ir tikina, kad dabar derinami tik „Chevrolet“ gamybos klausimai.

Rugsėjis 19, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: