„General Motors“ ir „Chrysler LLC“ siekia išvengti bankroto

Vyriausybei pateiktuose tolimesnės veiklos planuose „General Motors“ bei „Chrysler LLC“ numatė ir bankroto scenarijus, tačiau abu gamintojai atmeta tokią galimybę. Anot jų, bankroto procedūra valstybei atsieitų gerokai brangiau nei dabar teikiama finansinė parama. „General Motors“ vadovas Frederickas Hendersonas pastebi, kad bankrotas valstybei kainuotų daugiau nei tiesioginė parama, nes tuomet jai tektų prisiimti ir visus bankrotą paskelbusios bendrovės veiklos kaštus. Anot F.Hendersono, paprastai toks finansavimas gaunamas išinvestuotojų, tačiau „General Motors“ dydžio bendrovei padėti gali tik valstybė. „Chrysler LLC“ vadovas Robertas Nardellis taip pat mano, jog bankroto scenarijus yra nepalankus ir tvirtina, jog bendrovė gali tęsti veiklą.

Frederickas Hendersonas

Vasario viduryje „General Motors“ išvalstybės buvo gavusi 13,4 mlrd. dolerių (35,0 mlrd. Lt) paskolą bei siekė papildomai gauti 9,1 mlrd. dolerių (23,8 mlrd. Lt) paskolą ir 7,5 mlrd. dolerių (19,6 mlrd. Lt) kredito liniją. Tuo tarpu „Chrysler LLC“ buvo gavusi 4 mlrd. dolerių (10,4 mlrd. Lt) išdar gruodį paprašytos 7 mlrd. dolerių (18,3 mlrd. Lt) paramos, tačiau vėliau savo prašomą sumą padidino dar 2 mlrd. dolerių (5,2 mlrd. Lt).

„General Motors“ vyriausybei pateikė net tris galimus bankroto scenarijus: išanksto su kreditoriais aptarto įsiskolinimų mažinimo, agresyvių derybų bei įprastinio bankroto. Pirmuoju atveju reiktų susitarti su UAW profsąjunga dėl įsiskolinimų į pensiją išėjusių darbuotojų sveikatos draudimo fondui keitimo bendrovės akcijomis. F.Hendersonas mano, kad šis scenarijus užtruktų apie 60 dienų ir kainuotų 9 mlrd. dolerių (23,5 mlrd. Lt) daugiau nei paprasta restruktūrizacija. Antrasis variantas reikalautų agresyvių derybų su kreditoriais dėl palankesnių sąlygų, užtruktų 90-180 dienų ir kainuotų 20-30 mlrd. dolerių (52,2-78,4 mlrd. Lt) daugiau nei susitarimas be teismo įsikišimo. Trečiasis scenarijus yra pats prasčiausias, nes truktų 18-24 mėnesius ir papildomai kainuotų 50-60 mlrd. dolerių (130,6-156,7 mlrd. Lt). Be to, tai visiškai pakirstų gamintojo įvaizdį.

Robertas Nardellis

„Chrysler LLC“ į planus įtraukė tik įprastinę bankroto procedūrą. Bendrovės vadovas R.Nardellis pastebėjo, kad mokesčių mokėtojams ji atsieitų gerokai daugiau nei prašoma 9 mlrd. dolerių (23,5 mlrd. Lt) parama, nes per dvejus metus veiklos tęstinumui užtikrinti reiktų 24 mlrd. dolerių (62,7 mlrd. Lt).

Balandis 21, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: