F.Piechas turėtų pasitraukti iš”Volkswagen”, kad išvengtų interesų konflikto

Su situacija susipažinęs šaltinis pranešė, kad investicinis bankas “JP Morgan”, atlikęs “Volkswagen” užsakytą tyrimą, nustatė, jog Ferdinandas Piechas turėtų pasitraukti iš”Volkswagen” stebėtojų tarybos pirmininko posto. “JP Morgan” taip pat tikina, kad siekiant išvengti galimo interesų konflikto “Volkswagen” stebėtojų taryboje neturėtų būti nei vieno “Porsche” atstovo. Visai neseniai “Porsche” įsigijo 18,53% “Volkswagen” akcijų ir tapo pagrindiniu didžiausio Europos automobilių gamintojo akcininku.

“Porsche” teigia paklausysianti teisininkų rekomendacijų ir sieksianti postų “Volkswagen” stebėtojų taryboje. “Porsche” atstovas spaudai tikino, kad gamintojas nori gauti pagal valdomą akcijų dalį jam priklausančius postus stebėtojų taryboje ir teigė nežinąs, kokiais teisiniais argumentais “JP Morgan” pagrindė savo tyrimo išvadas.

Kartu su “Porsche” sukurtas “Volkswagen Touareg” visureigis

Š iuo metu aktyviai diskutuojama dėl to, ar tapęs didžiausiu “Volkswagen” akcininku “Porsche” gali daryti nepageidautiną įtaką didžiausiam Europos automobilių gamintojui, kuris kartu yra ir verslo partneris, ir konkurentas. “Volkswagen” stebėtojų tarybos pirmininkas Ferdinandas Piechas yra ir visas “Porsche” balso teisę turinčias akcijas valdančio Porsche ir Piechų šeimų klano bene įtakingiausias narys. Be to, F.Piechas dar yra ir “Porsche” stebėtojų tarybos narys.

Š altinio teigimu, šiuo metu “Porsche” ir “Volkswagen” rengia sutartį, kuri turėtų nustatyti šių gamintojų santykius ir padėtų išvengti galimų konfliktų. Jis taip pat pridūrė, kad “Volkswagen” stebėtojų tarybos narius renka akcininkai. “Volkswagen” šios informacijos nekomentavo.

“Volkswagen” vadovas Berndas Pischetsriederis tvirtina, kad bendrovė išliks nepriklausoma nuo “Porsche” ir galės bendradarbiauti su kitais gamintojais.

Spalis 24, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: