„Ford Motor“ vadovas atvirai prakalbo apie „Volvo“ pardavimą

„Ford Motor“ vadovas Alanas Mulally pranešė, kad bendrovė atlieka jai priklausančio Š vedijos prestižinių automobilių gamintojo „Volvo Cars“ peržvalgą, kuri turėtų sudaryti sąlygas įvertinti strategines alternatyvas. A.Mulally pastebėjo, jog smarkiai smukus automobilių pardavimams ir „Ford Motor“ patekus į gana keblią padėtį atsirado poreikis apsvarstyti „Volvo“ ateitį. Kaip viena išgalimybių įvardijama ir „Volvo“ pardavimas.

“Volvo S60″ koncepcinis modelis

„Ford Motor“ skelbia, kad Š vedijos gamintojo peržvalga užtruks kelis mėnesius, o iki tol rugsėjį paskirtas naujas „Volvo“ vadovas Stephenas Odellis sieks įgyvendinti restruktūrizacijos planą. A.Mulally tvirtina, kad „Volvo“ yra stipri pasaulinė markė, pasižyminti atsakingu požiūriu į aplinkosaugą, tačiau šiais teiginiais galima suabejoti. ACEA duomenimis, 2008 m. sausio-lapkričio mėnesiais „Volvo“ užimama Europos rinkos dalis siekė 1,5%, tuo tarpu „Mercedes-Benz“ teko 4,7%, BMW – 4,6%, o „Audi“ – 4,5%. Kalbant apie variklių ekologiškumą, „Volvo“ labai smarkiai atsilieka nuo BMW.

“Volvo XC60″

A.Mulally teigimu, peržvalga turėtų parodyti, koks sprendimas būtų geriausias „Ford Motor“ ir „Volvo Cars“ ateičiai, o iki tol Š vedijos gamintojui ir toliau bus siekiama suteikti kuo daugiau savarankiškumo. „Ford Motor“ įsigijo „Volvo Cars“ 1999 m. už 50 mlrd. kronų (15 mlrd. Lt), tuomet dėl Š vedijos gamintojo dar varžėsi ir „Volkswagen“ bei „Fiat“. Išpradžių „Volvo“ dirbo pelningai, tačiau pastaruoju metu neišbrenda išnuostolių liūno. Per pirmus devynis 2008 m. mėnesius „Volvo“ pardavimai sumažėjo 13,5% iki 295,634 vnt., o nuostoliai pasiekė 458 mln. dolerių (1,123 mln. Lt). Atitinkamu laikotarpiu praeitais metais „Volvo“ nuostoliai sudarė 167 mln. dolerių (409 mln. Lt). Reaguodamas į pablogėjusią padėtį Š vedijos gamintojas šiemet jau atleido 6 tūkst. darbuotojų.

Gruodis 19, 2008   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: