Ford Motor irgi siekia aljanso su Renault-Nissan

„The Wall Street Journal“ pranešė, kad „Ford“ valdybos pirmininkas Billas Fordas pakvietė „Renault“ ir „Nissan“ bosą Carlosą Ghosną aptarti bendradarbiavimo galimybes. Anot šio leidinio, B.Fordas paskambino C.Ghosnui ir pasiūlė, nepavykus deryboms su „General Motors“, apsvarstyti aljanso su „Ford“ galimybę. Š io pranešimo nekomentavo nei „Ford“, nei „Renault“ atstovai.

Birželio pabaigoje stambiausias „General Motors“ akcininkas Kirkas Kerkorianas pasiūlė šiam gamintojui ištirti bendradarbiavimo su „Renault“-„Nissan“ galimybes. Š iuo metu visų trijų gamintojų atstovai aiškinasi, ar toks aljansas būtų naudingas. Manoma, kad specialios grupės tyrimų rezultatus vadovams pateiks iki spalio vidurio. Analitikai abejoja tokio bendradarbiavimo sėkme ir tikina, jog „Ford“ būtų tinkamesnis partneris „Renault“-„Nissan“.

Billas Fordas

„General Motors“ kol kas visai neblogai sekasi vykdyti restruktūrizacijos programą, šis gamintojas artimiausiu metu ketina pasiūlyti nemažai naujų modelių,. Tuo tarpu „Ford“ reikalai gerokai prastesni – dėl visureigių ir pikapų paklausos smukimo bendrovė mažina gamybos apimtis. IRN analitikas Erichas Merkle mano, kad net ir bendradarbiaujant su „Renault“-„Nissan“ „Ford“ problemos niekur nedings. Pasak jo, daugiausiai rūpesčių kelia tai, kad šis gamintojas artimiausiu metu veikiausiai negalės pasiūlyti patrauklių naujų modelių.

Š iek tiek anksčiau C.Ghosnas teigė, jog susitarus dėl aljanso „Renault“-„Nissan“ įsigytų nemažą dalį „General Motors“ akcijų. Tuo tarpu „Ford“ akcijų kontrolinį paketą kontroliuoja Fordų šeima, todėl ji taip pat turėtų pritarti bendradarbiavimui su „Renault“-„Nissan“.

Rugpjūtis 30, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: