„Ford Motor“ ir „Mazda Motor“: kol kas mes dar bendradarbiaujame

Nors praeitų metų lapkričio mėnesį „Ford Motor“ pardavė 20% „Mazda Motor“ akcijų ir savo turimą paketą sumažino iki vos 13%, Amerikos ir Japonijos gamintojų vadovai tvirtina, jog bent jau artimiausiu metu bendradarbiavimo naujų modelių kūrimo srityje neketinama nutraukti. Už produktų kūrimą atsakingas „Ford Motor“ viceprezidentas Derrickas Kuzakas pastebi, kad darbo santykiai su „Mazda Motor“ kol kas nesikeičia.

“Ford Focus”

D.Kuzakas išskyrė B ir C klasių platformas, kuriose bendradarbiavimas turėtų tęstis ir toliau. „Mazda“ sukurtos B klasės platformos pagrindu gaminami „Mazda 2“ ir „Ford Fiesta“ modeliai, o bendra C klasės platforma sieja „Mazda 3“ ir „Ford Focus“ automobilius. Anot D.Kuzako, viena platforma yra visiškai nauja, o kita dar tik įpusėjo savo gyvavimo ciklą, tad net ir svarstant bendradarbiavimo pokyčius jie veikiausiai atsidurtų už dabartinių planų horizonto.

“Ford Fiesta”

Vis dėlto laikui bėgant „Ford Motor“ ir „Mazda Motor“ modeliai greičiausiai bus vis skirtingesni. Pavyzdžiui, dabar JAV rinkai gaminami vidutinio dydžio modeliai „Fusion“ ir „Edge“ yra sukurti „Mazda 6“ platformos pagrindu, tačiau ateityje šios klasės „Ford“ automobiliai bus konstruojami europietiškojo „Ford Mondeo“ platformos pagrindu. Už inžineriją atsakingas „Ford Motor“ viceprezidentas Paulas Mascarenas teigė, jog ketinama mažinti su „Mazda Motor“ kartu naudojamų platformų ir variklių kiekį.

Kovas 6, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Komentarai

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: