Ford ketina suvienodinti Europos ir JAV modelių dizainą

Naujajam „Ford Motor“ vadovui Alanui Mulally užsimojus apjungti JAV ir Europos rinkoms skirtų modelių kūrimo procesą, vyriausias „Ford“ JAV padalinio dizaineris Peteris Horbury ir jo kolega Europoje Martinas Smithas jau pradėjo kurti ir naują vieningą „Ford“ dizainą.

Už dizainą atsakingas bendrovės viceprezidentas J.Mays tikina, kad naujoji išvaizdos kryptis laikui bėgant pakeis „Mondeo“ bei „S-Max“ modelių įkūnytą europietišką veržlaus dizaino liniją ir „Fusion“ atstovaujamą amerikietišką „Ford“ eksterjerą, kurio įsimintiniausias bruožas yra ištrijų ryškių juostų sudarytos priekinės grotelės. J.Mays tikisi, jog pavyks sukurti bendrą dizaino kryptį, kuri bus priimtina ir JAV, ir Europos rinkoms.

„Ford Mondeo“

„Ford Motor“ produktų skyriaus šefas Derrickas Kuzakas kiek anksčiau teigė, kad „Ford“ markės automobiliai visame pasaulyje turės tokius pačius kėbulus bei interjerus. J.Mays mano, kad nauja dizaino kryptis visus „Ford“ modelius apims maždaug po septynerių metų – tuomet bet kurioje pasaulio šalyje išvydus šios markės automobilį iškart bus aišku, kad tai tikrai „Ford“.

„Ford“ dizaineriai pripažįsta, kad kuriant naują išvaizdos kryptį nepakaks surasti bendras amerikietiškų ir europietiškų modelių savybes. P.Horbury juokauja, jog reikia saugotis, kad sukūrus bendrą dizainą „Ford“ netaptų populiarūs tik pusiaukelėje tarp JAV ir Europos – viduryje Atlanto vandenyno. J.Mays pastebi, kad dabar kurti bendrą išvaizdą yra lengviau nei anksčiau, nes europietiški automobiliai pastaruoju metu vis augo ir dabar nuo amerikietiškų skiriasi tik keletu milimetrų, o ne keliais coliais.

„Ford Mondeo“ atitikmuo JAV – „Ford Fusion“

Pasak J.Mays, kurdamas bendrą dizaino kryptį gamintojas kertina pasinaudoti „General Motors“ valdomos „Saturn“ markės patirtimi. „Saturn“ ženkleliu žymima keletas JAV rinkai skirtų „Opel“ modelių, pavyzdžiui, „Astra“. Be to, J.Mays žavisi visame pasaulyje vienodai atrodančiais „Honda“ modeliais. Tiesa, D.Kuzakas pripažino, kad net ir sukūrus bendrą dizaino kryptį, JAV ir Europos rinkoms skirti „Ford“ modeliai turės savitų bruožų. Anot jo, priklausomai nuo rinkos poreikio teks derinti važiuokles. Be to, automobiliai veikiausiai turės kiek kitokią priekinės dalies apdailą, pavyzdžiui, skirtingas groteles.

Kovas 15, 2007   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Komentarai

  • lukas

    geras

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: