“Ford” ir “Fiat” kartu kurs mini automobilius

“Fiat” ir “Ford” kartu kurs mini automobilius, kurie bus gaminami “Fiat” gamykloje Lenkijoje. Apie 310 km į pietus nuo Varšuvos nutolusioje Tychy gamykloje kasmet bus pagaminama po 100 tūkst. kiekvienos markės mini automobilių. “Fiat” versija turėtų debiutuoti 2007 m., o “Ford” – 2008 m. Nauji mini automobiliai pakeis “Fiat Seicento” ir “Ford Ka” modelius.

Apie pasirašytą ketinimų memorandumą “Ford” ir “Fiat” pranešė rugsėjo 9 d. Gamintojai tikisi, kad bendradarbiavimas leis sumažinti automobilių kūrimo ir medžiagų kaštus.

Būsimieji “Ford” ir “Fiat” mini automobiliai bus kuriami trumpesnės “Fiat Panda”, kuri taip pat gaminama Tychy gamykloje, platformos pagrindu. “Fiat” ir “Ford” modeliuose bus naudojami tie patys varikliai bei dauguma kitų komponentų, tačiau šių automobilių išvaizda bus skirtinga. Gerai informuotas šaltinis tvirtino, kad, kitaip nei Čekijoje gaminami “Citroen C1″, “Peugeot 107″ ir “Toyota Aygo”, “Fiat” ir “Ford” mini automobiliai skirsis ne tik buferiais, bet ir pačiu kėbulu.

Koncepcinis modelis “Trepiuno 3+1″, kurio pagrindu kuriamas “Fiat 500″

“Fiat” versija debiutuos šiek tiek anksčiau, nes Italijos gamintojas jau pradėjo kurti savo modelį. Naujasis “Fiat” mini automobilis vadinsis 500, kaip ir 1957-1977 m. gamintas legendinis modelis. Tiek “Ford”, tiek ir “Fiat” versijos bus aprūpintos Italijos gamintojo sukurtais 1,0 ltr. benzininiu ir 1,3 ltr. turbodyzeliniu agregatais. Š iuo metu “Fiat” variklių gamybos padalinys kuria dar mažesnio darbinio tūrio dviejų arba trijų cilindrų agregatą, kuris turėtų pasirodyti 2010 m. Naujasis variklis turėtų būti itin ekologiškas ir galėtų padėti abiems gamintojams įvykdyti vis griežtėjančius aplinkos taršos normatyvus.

“Fiat” ir “Ford” bendradarbiavimo forma bus ne bendra įmonė, o gamybos kontraktas. Panašius susitarimus “Fiat” yra sudaręs ir su “Suzuki” bei “PSA/Peugeot-Citroen”. Jau nuo kitų metų pradžios “Suzuki” Vengrijoje gamins “Fiat Sedici” visureigį, o iki 2007 m. ilgalaikis “Fiat” partneris Turkijoje “Tofas” PSA pradės tiekti naują lengvąjį komercinį automobilį, kuris kol kas vadinamas “Minicargo” vardu.

Konkurencija mini automobilių segmente yra itin arši, o maržos – mažos. PSA ir “Toyota” mini automobilius gamina bendroje gamykloje Čekijoje, “Volkswagen” importuoja “Fox” modelį išBrazilijos, o “General Motors” Europos rinkai siūlo Pietų Korėjoje gaminamus “Chevrolet”.

Rugsėjis 21, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: