„Fiat“ sieks pakartoti „Dacia“ sėkmę

„Renault“ valdomos kuklios „Dacia“ markės sėkmė vilioja kitus automobilių gamintojus, tad dar šiemet pirkėjus turėtų pasiekti „Fiat Chrysler Automobiles“ atsakas: kompaktinis sedanas „Tipo“. Anot gamintojo, šis „Aegea“ koncepcinio modelio pagrindu sukurtas automobilis bus toks pat taupus ir praktiškas kaip „Dacia Logan“, tačiau bus tikras kompaktinės klasės atstovas. „Fiat Tipo“ ilgis siekia 4,50 m., o ratų bazė – 2,64 m. „Dacia Logan“ yra 4,35 m. ilgio, bet jo ratų bazė (2,63 m.) yra vos 1 cm trumpesnė už „Tipo“.

„Fiat Chrysler Automobiles“ Europos skyriaus vadovas Alfredo Altavilla mano, kad šis sedanas neturės tiesioginių konkurentų. Vadovas taip pat pasidžiaugė, kad „Fiat“ dileriai Italijoje palankiai įvertino naująjį sedaną. Nors gamintojas kainos kol kas neatskleidžia, žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad „Tipo“ kainuos nuo 12 tūkst. eurų. Tokiu atveju jam tektų varžytis ne tik su nežymiai mažesniu, bet gerokai pigesniu „Dacia Logan“, bet ir su „Škoda Rapid“, „Seat Toledo“, „Citroen C-Elysee“ ir „Peugeot 301“.

“Fiat Tipo”

„Aegea“ koncepcinis modelis Stambulo parodoje debiutavo dar gegužę. Turkijos rinkoje naujasis sedanas išsaugos koncepcinio modelio pavadinimą ir prekyboje pasirodys jau kitą mėnesį, Italijoje jį bus galima įsigyti nuo gruodžio, o vėliau prekyba laipsniškai prasidės ir kitose „Fiat“ rinkose Europoje, Artimuosiuose Rytuose bei Afrikoje. Hečbeko ir universalo versijos turėtų debiutuoti kovo mėnesį vyksiančioje Ženevos automobilių parodoje.

„Fiat Tipo“ sedanas pakeis „Linea“ modelį, o hečbekas taps „Bravo“ įpėdiniu. Tuo tarpu kompaktinio universalo „Fiat“ Europoje nesiūlė nuo 2008 m., kuomet iš rinkos buvo patrauktas „Stilo Multiwagon“.

Naujieji „Fiat“ kompaktiniai modeliai yra sukurti mažų plačių automobilių platformos pagrindu, kurią naudoja ir „Fiat 500L“, 500X bei „Jeep Renegade“. Jie bus gaminami „Tofas“ gamykloje Turkijoje, kur iki 2023 m. planuojama pagaminti apie 700 tūkst. šių kompaktinių automobilių.

A.Altavilla taip pat tikisi, kad šiemet „Fiat Chrysler Automobiles“ Europoje dirbs pelningai. Anot vadovo, jei išsilaikys dabartinės pardavimų tendencijos, ir nenutiks didelių blogybių, šie metai bus pelningi.

Spalis 27, 2015   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: