„Fiat“ ir „PSA/Peugeot-Citroen“ svarsto susijungimo galimybę

Italijos laikraštis „Milano Finanza“ pranešė, kad šios šalies automobilių gamintojas „Fiat“ svarsto susijungimo galimybes su Prancūzijos bendrove „PSA/Peugeot-Citroen“. Š is pranešimas pasirodė praėjus vos keletui dienų po „Fiat“ vadovo Sergio Marchionne pareiškimo, kad Italijos gamintojui norint išgyventi pasaulinę ūkio krizę reikia susirasti strateginį partnerį. Anot „Milano Finanza“, galimą susijungimą jau aptarė Italijos ministras pirmininkas Silvio Berlusconi ir Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy.

“Fiat Scudo”, “Citroen Jumpy” ir “Peugeot Expert”

Analitikai pastebi, kad „Fiat“ ir PSA susijungimas galėtų būti ekonomiškai naudingas, nes abi bendrovės daugiausiai dėmesio skiria mažų automobilių gamybai. Be to, šie gamintojai jau turi kelis bendrus komercinius modelius: vidutinio dydžio furgonus „Peugeot Expert“, „Citroen Jumpy“ ir „Fiat Scudo“, didelius furgonus „Peugeot Boxer“, „Citroen Jumper“ ir „Fiat Ducato“ bei neseniai pasirodžiusius „mažylius“ „Peugeot Bipper“, „Citroen Nemo“ ir „Fiat Fiorino“.

Sudėjus praeitų metų „Fiat“ ir PSA gamybos apimtis gautume apie 6,2 mln. vnt., tad toks naujai suformuotas gamintojas kartu su „Volkswagen“ grupe bei „Renault-Nissan“ aljansu pasaulyje užimtų ketvirtą vietą po „Toyota Motor“, „General Motors“ ir „Ford Motor“.

“Citroen Jumper”, “Fiat Ducato” ir “Peugeot Boxer”

PSA pranešė neketinanti sudaryti naujo aljanso, tačiau noriai svarstysianti esamo bendradarbiavimo plėtros galimybes. Kiek anksčiau S.Marchionne žurnalui „Automotive News Europe“ teigė manąs, kad artimiausius dvejus metus automobilių pramonėje vyks konsolidacijos procesai ir pasaulinėje rinkoje liks tik šeši dideli žaidėjai.

Gruodis 16, 2008   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: