F1 akcininkai-bankai siekia panaikinti alternatyvių varžybų grėsmę

“Formulę 1″ valdantys bankai tikisi, kad dabartiniu varžybų organizavimu nepatenkintus didžiuosius automobilių gamintojus pavyks įtikinti nerengti alternatyvių varžybų. Anot “Bayerische Landesbank” atstovo Gerhardo Gribkowskio, šiuo metu yra itin svarbu baigti diskusijas, kad neatsirastų dvejos konkuruojančios varžybos ir būtų užtikrinta stabili automobilių sporto ateitis. G.Gribkowskio atstovaujamas “Bayerische Landesbank” bankas neseniai perėmė “Morgan Stanley” ir “Lehman Brothers” balsavimo teises SLEC holdingo kompanijoje.

G.Gribkowskis teigė, jog akcininkai ir Bernie Ecclestone,as tikisi pasiekti susitarimą. Trijų bankų įkurta “Speed Investments” bendrovė turi 75% “Formulę 1″ valdančios SLEC holdingo kompanijos akcijų. Likę 25% priklauso B.Ecclestone,o Bambino šeimai.

Tuo tarpu BMW, “DaimlerChrysler”, “Renault”, “Toyota” ir “Honda” grasina, kad jei nepasikeis “Formulės 1″ varžybų organizavo tvarka, 2008 m. jie patys pradės rengti naują čempionatą. “Grand Prix” gamintojų asociacija” (Grand Prix Manufacturers Association, GPMA) reikalauja daugiau skaidrumo, labiau koordinuoto valdymo, didesnės pajamų dalies ir vienodų sąlygų visoms komandoms.

“Renault” F1 bolidas

“Bayerische Landesbank”, “JP Morgan Chase” ir “Lehman Brothers” bankams SLEC akcijos atiteko kuomet “Kirch” žiniasklaidos imperija nesugebėjo atiduoti 1,6 mlrd. eurų (5,5 mlrd. Lt) paskolos. G.Gribkowskis tikino, kad bankai palaiko B.Ecclestone,ą. Anot jo, su B.Ecclestone,u buvo suderinti esminiai F1 valdymo principai ir sutarta, kad svarbiausi sprendimai bus priimamai pasitarus su akcininkais. G.Gribkowskis tikino, kad bankas kol kas neketina atsisakyti SLEC akcijų.

Po susitikimo su GPMA atstovais FIA prezidentas Maxas Mosley buvo nusiteikęs optimistiškai. Jis tikino, jog abi pusės nori pasiekti susitarimą, nes dabartinė neaiški padėtis netenkina nei komandų, nei rėmėjų.

Lapkritis 8, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: