ES žemės palydovų sistema padidina navigacinės įrangos tikslumą

ES pristatė nemokamą palydovinės navigacijos tinklą, kuris turėtų padėti lėktuvų pilotams, vairuotojams bei akliesiems padidindamas JAV sukurtos GPS sistemos tikslumą iki maždaug dviejų metrų. EGNOS sistema naudodama trijų palydovų ir 34 antžeminių stočių duomenis padidins ir vertikalų, ir horizontalų GPS tikslumą. Horizontalus GPS tikslumas yra apie 7 metrus.

Š i sistema palengvins pilotų darbą tupdant lėktuvus. Anot ES pareigūnų, aviacijai skirta paslauga „Gyvybės saugumas“ (Safety-of-Life) gali būti pasiūlyta kitais metais. Naujove galės pasinaudoti ir žemdirbiai, kuriems tikslesnė navigacijos sistema leis padidinti trąšų purškimo tikslumą, o vairuotojus gali pasiekti automatinio apmokestinimo ir draudimo, kuomet įmoką skaičiuojama pagal nuvažiuotus kilometrus, paslaugos.

ES siekia sukurti savo palydovinės navigacijos sistemą

Europos Komisijos (EK) teigimu, asmeniniai navigacijos prietaisai veiks tiksliau, o tai atvers naujas galimybes, pavyzdžiui, pasiūlyti navigacinių įrenginių akliesiems. EGNOS sistemos kūrimu rūpinosi EK, Europos kosmoso agentūra ir aviacijos saugumo valdyba „Eurocontrol“. Naujoji sistema sudarys pagrindą diegiant ES palydovinę sistemą „Galileo“, kuri turėtų tapti amerikietiškos GPS bei rusiškos GLONASS sistemų alternatyva. Manoma, kad „Galileo“ pradės veikti 2014 m.

Apie 4 mlrd. eurų (14 mlrd. Lt) vertės „Galileo“ projektas yra didžiausia Europos kosmoso programa. Ilgą laiką jos kūrimas strigo dėl vėlavimų ir ginčų dėl finansavimo, tačiau dabar jos koordinavimą perėmė EK ir ji finansuojama išbendrijos iždo.

Lapkritis 23, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: