Autoverslas
- Ką dyzelių nuosmukis Europoje reiškia Lietuvai
- Alternatyvių degalų dalis naujų automobilių rinkoje jau viršijo 6%
- X klasės „Mercedes-Benz“ taikosi į turtingus keturračių mėgėjus ir buriuotojus
- „Daimler“ pasiruošęs paneigti kaltinimus dėl sukčiavimo su emisijomis
- Tikimasi, kad „E-Pace“ taps populiariausiu „Jaguar“ modeliu
- Pigaus automobilio projektas – „Volkswagen“ decentralizacijos išbandymas
- Kiek elektromobiliai yra švaresni už įprastinius priklauso nuo to, kur jūs esate
- PSA, „Renault“ ir „Suzuki“ domisi galimybe investuoti į „Proton“
- Kodėl „Tesla“ yra nepanaši į nė vieną kitą automobilių gamintoją
- „Kodiaq“ visureigis atveria naujas galimybes „Škoda“ markei
- Archyvas
Paieška
ES visiškai susipainiojo savo aplinkosaugos politikoje
ES aplinkosaugos politika pastaruoju metu tapo nenuosekli. Europos Komisija (EK) spaudžia automobilių gamintojus mažinti į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekį ir žada jau 2012 m. įvesti griežtus CO2 normatyvus. Kita vertus, tuo pat metu EK draudžia Lenkijai bei Rumunijai apmokestinti automobilius pagal jų taršą.
EK nurodė naujosioms bendrijos narėms atidaryti sienas nevaržomam naudotų automobilių išES importui. Š į sprendimą galima pagrįsti teigiant, kad tokiu būdu naujųjų narių gyventojams siekiama sudaryti sąlygas nebrangiai nusipirkti naudotą automobilį. Vis dėlto situacija kiek primena 1991 m. pasirodžiusias satyriškas pastabas, kurias, kaip manoma, parašė vienas Pasaulio banko specialistas. Čia ironiškai buvo įrodinėjama, kad aplinką smarkiai teršianti pramonė turėtų būti iškelta į besivystančias šalis, nes skurdžių žmonių sveikata yra pigesnė, be to, čia didesnis atlyginimas vertinamas labiau, negu švaresnė aplinka.
Panašu, kad EK nariai savo stalčiuose radę šias satyrines pastabas bando jas tiesiogiai pritaikyti. Prieštapdamos ES narėmis Lenkija ir Rumunija smarkiai ribojo naudotų automobilių importą. 2004 m. tapusi bendrijos nare Lenkija turėjo panaikinti šiuos barjerus ir į šalį plūstelėjo 2,5 mln. naudotų automobilių, tuo tarpu naujų automobilių rinka ženkliai smuko.
Rumunija baiminasi, kad ją netrukus ištiks toks pat likimas. Priešįstodama į ES šalis priėmė įstatymą, kuris numatė automobilių apmokestinimą atsižvelgiant į variklio darbinį tūrį, išmetamų teršalų kiekį bei automobilio amžių. Rumunijos vyriausybė tikina, kad šis teisės aktas padeda mažinti aplinkos taršą ir saugoti vietinius automobilių gamintojus, tačiau EK mano, kad taip bereikalingai padidinama mokesčių našta, ir nori, kad registravimo mokestis priklausytų tik nuo automobilio vertės.
„Renault“ valdomas Rumunijos automobilių gamintojas „Dacia“ tikina, kad EK reikalavimas kelia grėsmę tūkstančiams darbo vietų. Pasak „Dacia“ atstovo spaudai Silviu Sepciu, tokiu atveju gali tekti panaikinti vieną darbo pamainą. Su „Dacia“ veikla išviso yra siejama net apie 100 tūkst. darbo vietų.
Beje, nuo nevaržomo naudotų automobilių antplūdžio labai nukenčia ir Lietuvos naujų automobilių rinka, beviltiškai atsilikdama nuo kur kas mažesnių gyventojų skaičiumi Estijos ir Latvijos.
Kovas 19, 2007 Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"
Parašykite komentarą