ES teismas: Lenkijos mokestis naudotiems automobiliams buvo nelegalus

Liuksemburge įsikūręs Europos teisingumo teismas nustatė, kad importuojamiems naudotiems automobiliams nustatydama didesnius mokesčius Lenkija pažeidė ES teisės normas. Europos Komisijos (EK) atstovė spaudai Maria Assimakopoulou teigė, jog, remiantis šiuo teismo sprendimu, galima pareikalauti grąžinti permokėtus mokesčius.

Lenkijos vyriausybė neteisėtai apmokestino akcizo mokesčiu į šalį įvežamus senesnius kaip 2 metų automobilius, o senesniems nei 7 metų automobiliams buvo taikomas net 65% automobilio vertės tarifas. Š iuo mokesčiu buvo siekiama riboti naudotų automobilių importą ir taip apsaugoti šalies naujų automobilių rinką.

Varšuva

Tirdamas Lenkijos bylą teismas rėmėsi Maciejaus Brzezinskio, kuriam teko sumokėti mokesčius už 1989 m. pagaminto „Volkswagen Golf“ importą, pavyzdžiu. Neteisėtas mokestis buvo taikomas nuo Lenkijos įstojimo į ES 2004 m. iki pat 2006 m. gruodžio. Per šį laikotarpį į kaimyninę šalį buvo importuota beveik 2,5 mln. naudotų automobilių, o neteisėto mokesčio suma siekia 2,5 mlrd. zlotų (2,2 mlrd. Lt).

EK atstovė taip pat pastebėjo, kad priešVengriją, Daniją, Kiprą ir Suomiją taip pat imamasi teisinių priemonių, nes šių šalių automobilių apmokestinimas neatitinka ES normų. Byla Europos teisingumo tesime gresia ir ES naujokei Rumunijai. Pasak EK atstovės, automobilių apmokestinimo harmonizavimą netrukus turėtų aptarti ES šalių finansų ministrai.

Sausis 24, 2007   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: