ES sieks harmonizuoti automobilių apmokestinimą savo narėse

ES pareigūnai rengiasi pasiūlyti direktyvą, kuri visose šalyse narėse įvestų automobilių apmokestinimą pagal išmetamą anglies dvideginio (CO2) kiekį ir bent šiek tiek suvienodintų 25 valstybėse automobiliams taikomus skirtingus mokesčius. ES atstovas teigė, kad diskusijos dėl šio projekto turėtų prasidėti netrukus, o Europos Komisiją jis turėtų pasiekti per du-tris mėnesius.

Direktyvos projektas siūlo visoje ES erdvėje apmokestinti automobilius pagal išmetamą CO2 kiekį ir bent išdalies atsisakyti daugybės skirtingų mokesčių. Jeigu Europos Komisija pritars šiai direktyvai, ji bus perduota svarstyti Europos Parlamentui bei šalių narių vadovams ir vyriausybėms. Š is ratifikavimo procesas gali trukti net trejus metus.

Mokesčių suvienodinimas yra gana opi ES problema, nes tai iššalių narių vyriausybių atimtų teisę savo nuožiūra rinkti mokesčius. Europos automobilių gamintojų asociacija ACEA pritaria šiam projektui ir neprieštarauja, kad automobiliai būtų apmokestinami pagal aplinkos taršą. Asociacijos atstovas spaudai Alfredo Filippone mano, kad perėjimas prie vienodo ES automobilių apmokestinimo vyks lėtai, palaipsniui.

Jei ši direktyva bus priimta, ji palengvins gamintojų pastangas mažinti aplinkos tašą, nes šiuo metu tik nedaugelis pirkėjų kreipia dėmesį į automobilio ekologiškumą.

Liepa 1, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: