D.Zetsche žada atkurti „Mercedes“ grupės pelną ir lyderio poziciją

Rugsėjo 1 d. pradėsiantis eiti „Mercedes Car Group“ vadovo pareigas dabartinis „Chrysler“ grupės šefas Dieteris Zetsche pažadėjo atkurti „Mercedes“ grupės pelną ir sugražinti lyderio poziciją prestižinių automobilių sektoriuje. D.Zetsche sausio 1 d. perims ir visos „DaimlerChrysler“ grupės kontrolę.

Paklaustas apie svarbiausius uždavinius „Mercedes“ grupėje D.Zetsche teigė, kad reikia susigražinti prestižinių automobilių gamintojui priderantį pelningumą. Pasak jo, šiuo metu jau einama tinkama linkme – kokybė sparčiai gerėja ir netrukus bus tokia, kokia ir turėtų būti. Pirmąjį šių metų ketvirtį „Mercedes“ grupė patyrė didelį veiklos nuostolį, tačiau antrąjį ketvirtį jau gavo šiokį tokį pelną.

Dieteris Zetsche

Atsistatydinęs „Mercedes Car Group“ bosas Eckhardas Cordesas taip pat siekė pagerinti grupės padėtį mažindamas kaštus bei didindamas pajamas, tačiau D.Zetsche veikiausiai imsis daug radikalesnių veiksmų. Jis tikino, kad reikia siekti pelningo augimo, o ne kuo didesnių prekybos apimčių. Beveik priešpenkerius metus D.Zetsche teko restruktūrizuoti „Chrysler“ grupę. Tuomet siekdamas pelno jis atleido apie 27 tūkst. darbuotojų, uždarė septynias gamyklas bei panaikino keletą produktų.

D.Zetsche mano, kad tiek JAV, tiek ir Europoje svarbiausia yra turėti motyvuotą personalą, kuris siektų būti konkurencingas visose srityse. Analitikai spėlioja, kad D.Zetsche gali nedelsdamas uždaryti nuostolingą „Smart“ markę.

Paklaustas, ar ilgai vadovaus ir „Mercedes“ grupei, ir visam „DaimlerChrysler“, D.Zetsche atsakė, kad artimiausiu metu nesirengia užleisti „Mercedes Car Group“ vadovo posto.

Rugsėjis 1, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: