Didžioji Britanija galiausiai taikys subsidijas įsigyjant naujus automobilius

Didžiosios Britanijos vyriausybė pagaliau patvirtino naujų automobilių rinkos skatinimo programą, kuri per artimiausius dešimt mėnesių pardavimus gali padidinti 300 tūkst. vnt. Anot finansų ministro Alistairo Darlingo, senesnį nei dešimties metų automobilį į naują transporto priemonę keičiantys britai galės gauti iki 2 tūkst. svarų sterlingų (7,855 Lt) paramą. Pusę šios sumos planuoja skirti šalies vyriausybė, o kitą pusę – automobilių gamintojai ir dileriai. Senų automobilių keitimą naujais skatinančios programos jau davė teigiamų rezultatų Vokietijoje, Prancūzijoje ir Italijoje.

Didžiosios Britanijos sprendimas gali paskatinti panašių priemonių imtis ir JAV vyriausybę, nes per pirmąjį ketvirtį šios šalies rinka smuko daugiau nei 38%. Vis dėlto senų automobilių atidavimą perdirbti ir naujų transporto priemonių pirkimą skatinančio teisės akto svarstymas čia susiduria su rimtomis kliūtimis, nors analogiškos priemonės kitose šalyse jau pasiteisino. Automobilių pramonės atstovai nesutaria dėl šios lengvatos sąlygų, pavyzdžiui, ar ji turėtų būti taikoma tik JAV pagamintiems automobiliams, ar ir importiniams modeliams.

“Jaguar XK”

Didžiosios Britanijos verslo sekretorius lordas Mendelsonas pabrėžė, kad ši riboto biudžeto ir apibrėžtos trukmės programa turėtų pagyvinti visą automobilių rinką, nes šis sektorius dabar susiduria su rimtais sunkumais, o šalies vyriausybei automobilių pramonė išlieka svarbia gamybinės bazės dalimi. Š iai programai Britanija skyrė 300 mln. svarų sterlingų (1,178 mln. Lt), dar tiek pat turės pridėti gamintojai ir platintojai. Skirtų lėšų pakaks 300 tūkst. automobilių pirkėjų, o programa bus vykdoma iki kitų metų kovo arba kol baigsis pinigai.

Vyriausybės sprendimas sulaukė dilerių ir gamintojų sveikinimų. Automobilių pramonės mažmenininkų federacijos (Retail Motor Industry Federation, RMIF) sekretorius Paulas Williamsas teigė, kad subsidijos pagyvins rinką, paskatins pirkėjus sugrįžti į automobilių salonus bei sumažins darbuotojų atleidimo grėsmę. Automobilių pramonės asociacijos SMMT vadovas Paulas Everittas taip pat tikisi, kad valstybės parama padės paskatinti automobilių pirkimą.

Didžiosios Britanijos automobilių pramonė tokios valstybės paramos prašė šių metų pradžioje smarkiai smukus rinkai. SMMT duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį pardavimai sumažėjo beveik 30% iki 480 tūkst. vnt. Dėl panašių vyriausybės subsidijų, ACEA duomenimis, sausio-balandžio laikotarpiu Prancūzijos rinka smuko tik 5%, o Vokietijoje buvo užfiksuotas net 18% augimas.

Birželis 1, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: