“DaimlerChrysler” sustabdė plano gaminti automobilius Rusijoje vykdymą

“DaimlerChrysler” pranešė, kad planai gaminti automobilius Rusijoje yra sustabdyti ir bent jau artimiausiu metu tikrai nebus atnaujinti. Gamintojas tikino, kad dėl mokesčių ir muitų automobilių gamyba Rusijoje yra nekonkurencinga ir pridūrė, kad vis dar derasi su Rusijos vyriausybe.

Š iek tiek anksčiau Vokietijos laikraštis “Die Welt” citavo aukšto lygio “DaimlerChrysler” vadovą, kuris teigė, kad planai gaminti automobilius Rusijoje visiškai žlugo. Tai reiškia, kad bendrovė neinvestuos mažiausiai 80 mln. eurų (276 mln. Lt) į naujos gamyklos Rusijoje statybą. Anksčiau “DaimlerChrysler” planavo netoli Sankt Peterburgo pasistatyti gamyklą, kurios metiniai pajėgumai siektų 25-30 tūkst. automobilių. Manoma, kad šio projekto gamintojas atsisakė vykdydamas kaštų taupymo programą.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas viešėdamas Vokietijoje sakė manąs, kad “DaimlerChrysler” ir “Volkswagen” artimiausiu metu statysis gamyklas Rusijoje.

E klasės “Mercedes-Benz”

Vokietijos žurnalas “Handelsblatt” pranešė, jog “Volkswagen” dar šiemet turėtų apsispręsti dėl gamyklos Rusijoje statybos. Anot šio leidinio, bendrovė Rusijoje išpradžių ketina kasmet pagaminti po 50 tūkst. automobilių, o iki 2009 m. gamybinius pajėgumus palaipsniui išplėsti iki 200 tūkst. vnt. per metus. “Volkswagen” pripažino, kad domisi Rusijos rinka, tačiau pridūrė, kad derybos dar nesibaigė.

Automobilių rinka Rusijoje auga, nes dėl ekonomikos pakilimo vakarietiški automobiliai tampa įperkami vis didesnei šalies gyventojų daliai.

Gruodis 30, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: