„Daimler“ pradės apmokymų programą pabėgėliams Vokietijoje

„Daimler“ ketina Štutgarto gamykloje pradėti vokiečių kalbos bei darbo įgūdžių mokymus, skirtus Vokietiją užplūdusiems pabėgėliams. Iš pradžių 14 savaičių truksiantiems mokymams bus priimta 40 pabėgėlių grupė, tačiau Vokietijos automobilių gamintojas planuoja įdarbinti keletą šimtų atvykėlių. Be to, šią programą ketinama išplėsti ir į kitas gamyklas Vokietijoje.

„Daimler“ žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovas Wilfriedas Porthas mano, kad imigrantai Vokietijai suteikia puikų šansą. Anot jo, gamintojas ketina pasiūlyti pabėgėliams nebiurokratišką įsidarbinimo kelią.

Pabėgėlius sveikinantis skelbimas

Į Vokietiją šiemet atvyks per 800 tūkst. pabėgėlių. Vokietijos pramonė sveikina imigrantų priėmimą, nes didžiausiai Europos ekonomikai sunkiai sekasi rasti kvalifikuotų darbuotojų, kurie užpildytų į eksportą orientuoto gamybos sektoriaus laisvas darbo vietas. Pabėgėlių priėmimui jau ruošiasi ir „Siemens“ bei BASF.

Ekonomistai sutinka, kad Vokietijos ekonomikai labai reikia naujų darbininkų, kurie padėtų bent kiek atsverti labai mažo gimstamumo poveikį. Dar gegužę BDO ir Hamburgo tarptautinės ekonomikos instituto paskelbtoje studijoje teigiama, kad 2009-2013 m. gimstamumo lygis Vokietijoje smuko iki maždaug 8,3 kūdikio tūkstančiui gyventojų. Vokietija yra netgi prastesnėje padėtyje nei Japonija (8,4) ir smarkiai atsilieka nuo Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos (abi po 12,7).

Spalis 23, 2015   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Komentarai

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: