„Daimler“ įsigijo 10% „Tesla Motors“ akcijų

„Daimler“ pranešė įsigijęs 10% elektrinių automobilių gamintojo „Tesla Motors“ akcijų. Abi bendrovės jau anksčiau bendradarbiavo bandomiesiems elektriniams „Smart“ modeliams pritaikant „Tesla“ ličio jonų baterijas ir krovimo įrangą. Tiesa, visai neseniai 4% „Tesla Motors“ akcijų „Daimler“ perleido Abu Dhabio (JAE) investicinei bendrovei „Aabar“, kuri valdo ir 9,1% „Daimler“ akcijų.

„Daimler“ tikina, kad įsigyta „Tesla Motors“ akcijų dalis leis dar glaudžiau bendradarbiauti kuriant baterijas, elektrinius variklius ir naujus modelius. „Daimler“ tyrimų skyriaus vadovas Thomas Weberis pastebi, kad ši strateginė parterystė yra svarbus žingsnis siekiant pradėti masinę elektrinių variklių gamybą. Kalifornijoje įsikūręs „Tesla Motors“ šiuo metu yra vienintelis automobilių gamintojas, kuris Š iaurės Amerikos ir Europos rinkoms siūlo elektrinius automobilius, tinkamus naudoti ne tik mieste, bet ir greitkelyje. „Tesla Roadster“ iki 96 km/val. įsibėgėja per 3,7 s, o su pilnai įkrauta baterija gali nuvažiuoti iki 393 km.

“Tesla Roadster”

„Tesla Motors“ vadovas Elonas Muskas pastebėjo, kad bendrovę domina „Daimler“ sukurta ličio jonų baterija. Anot jo, strateginis bendradarbiavimas leistų pasinaudoti „Daimler“ žiniomis inžinerijos, gamybos ir tiekimo grandinės srityse bei paspartins „Tesla Model S“ pasirodymą rinkoje. Gamintojas skelbia, kad kovo mėnesį pristatytas „Model S“ yra pirmasis pilnai elektrinis sedanas, šio modelio gamyba turėtų prasidėti 2011 m. pabaigoje.

Norint sustiprinti bendradarbiavimą už ateities automobilius ir elektrinius variklius atsakingas „Daimler“ viceprezidentas Herbertas Kohleris taps „Tesla Motors“ valdybos nariu. Siekdamas tapti ličio jonų technologijos masinės gamybos lyderiu „Daimler“ kovo mėnesį kartu su „Evonik Industries“ įkūrė bendrą įmonę „Deutsche Accumotive“, kuri kurs, gamins ir prekiaus automobiliams skirtomis baterijomis.

Elektrinis “Smart ForTwo”

„Daimler“ jau nuo 2007 m. Londone bando 100 elektrinių „Smart ForTwo“ automobilių. Kiek vėliau šiemet „Smart“ gamykloje Hambache (Prancūzija) bus pagaminta iki tūkstančio elektrinių „ForTwo“ automobilių, kurie bus bandomi Berlyne ir Italijoje. Taip pat šiemet planuojama pagaminti nedidelę elektrinių B klasės „Mercedes-Benz“ modelių partiją, o kitąmet turėtų debiutuoti pirmasis baterijos varomas „Mercedes-Benz“ automobilis. „Daimler“ planuoja nuo 2012 m. visuose „Smart“ ir „Mercedes-Benz“ automobiliuose montuoti savo pagamintas ličio jonų baterijas.

Liepa 17, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: