„Daimler“ ir „Cerberus“ vėl ginčijasi dėl „Chrysler LLC“ nuosmukio

JAV automobilių gamintoją „Chrysler LLC“ valdanti investicinė bendrovė „Cerberus Capital Management“ reikalauja, kad ankstesnis „Chrysler“ savininkas „Daimler“ jai sumokėtų per 7 mlrd. dolerių (18 mlrd. Lt) patirtiems nuostoliams kompensuoti. „Daimler“ tvirtina, kad šis reikalavimas neturi jokio pagrindo. 2007 m. rugpjūtį „Daimler“ už 7,2 mlrd. dolerių (18,7 mlrd. Lt) pardavė 80,1% „Chrysler“ akcijų minėtai investicinei bendrovei, o sau pasiliko 19,9% paketą.

Walter P. Chrysler greta 1924 m. “Chrysler Six”

Manoma, kad šį konfliktą pakurstė „Cerberus“ siekiai perimti „Daimler“ priklausančias akcijas, nes taip būtų daug lengviau surasti naują „Chrysler“ pirkėją. „Daimler“ savo ruožtu taip pat siekia parduoti turimas „Chrysler“ akcijas, kad ir tam pačiam „Cerberus“, tačiau neketina jų atiduoti veltui.

„Cerberus“ tikina, kad 2007 m. vasario-rugpjūčio mėnesiais „Daimler“ išesmės pakeitė „Chrysler“ automobilių lizingavimo ir finansavimo politiką. Tuomet šis žingsnis smarkiai pagyvino pardavimus, tačiau perkėlė riziką finansinių paslaugų padaliniui „Chrysler Financial“. Anot „Cerberus“, „Daimler“ padarė jai žalos ir kitais būdais, tačiau konkrečių pavyzdžių neįvardijo.

1946-1948 m. “Chrysler Town & Country”

Š iuo metu „Chrysler“ padėtis ištrijų JAV automobilių gamintojų yra bene prasčiausia: vien trečiąjį ketvirtį jo nuostoliai siekė 3 mlrd. dolerių (8 mlrd. Lt). Iki finansinės krizės pradžios „Cerberus“ skelbė, kad „Chrysler“ veiklos rezultatai atitinka jų lūkesčius, tačiau dabar reikalai smarkiai pašlijo. Pastaruoju metu investicinė bendrovė intensyviai ieškojo, kam galėtų parduoti šį gamintoją: neseniai nutrūko derybos dėl galimo susijungimo su „General Motors“, taip pat buvo mėginama sudominti „Fiat“, „Tata Motors“ bei „Shanghai Automotive Industry Corporation“ (SAIC). 2006 m. „Cerberus“ įsigijo ir 51% „General Motors“ finansinių paslaugų padalinio GMAC akcijų, tad šios investicinės bendrovės padėtis dabar išties nepavydėtina.

Gruodis 15, 2008   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: