„Daimler“ ir BMW kritikuoja vyriausybių planus gelbėti automobilių gamintojus

Vokietijos prestižinių automobilių gamintojai BMW grupė ir „Daimler“ skeptiškai vertina valstybės paramą automobilių gamintojams ir tikina, kad vyriausybės neturėtų kištis į ekonomikos nuosmukio metu vykstančius natūralius struktūrinius pokyčius. Š iuo metu Vokietijos vyriausybė yra spaudžiama gelbėti „General Motors“ valdomą „Opel“, kuris susidūrė su dideliais sunkumais smarkiai smukus automobilių pardavimams.

BMW grupės vadovas Norbertas Reithoferis „Financial Times“ teigė puikiai suprantąs, kad bankus gelbėti būtina, nes jie yra visos ekonomikos šerdis, tuo tarpu kitose ūkio šakose nėra aišku, kada valstybė turi padėti, o kada – ne. Pasak vadovo, be vyriausybių įsikišimo natūralios atrankos procesas būtų daug efektyvesnis, nes tuomet krizę pergyventų tik likvidžios ir finansinių rezervų turinčios bendrovės, sugebančios išvengti nuostolių.

7 serijos BMW gamyba

Sumažėjus finansavimo galimybėms ir smukus automobilių pardavimams savo automobilių pramonę ėmėsi gelbėti daugelis šalių, tačiau dėl šių veiksmų pasigirdo dvejonių, kad tai gali paskatinti protekcionizmą ir padaryti nemažai ilgalaikės žalos. „Daimler“ vadovas Dieteris Zetsche mano, kad kiekvienai pramonės šakai reikalingas struktūrinis vystimasis, kuris tikrai neturėtų būti koreguojamas valstybės įsikišimo.

Balandis 21, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: