„Daihatsu“ „nušluostė nosį“ konkurentams Vokietijoje

„J.D. Power and Associates“ atliktoje naujų automobilių pirkėjų pasitenkinimo apklausoje Vokietijoje pirmąją vietą užėmė „Daihatsu“ markė. Š is „Toyota Motor“ mažų automobilių padalinys šiemet iššeštosios pozicijos išsiveržė į pirmąją vietą ir aplenkė tokias stiprias vokiškas markes kaip BMW ar „Audi“. Tai yra tikrai įspūdingas pasiekimas markei, kurios rinkos dalis Vokietijoje siekia vos 0,4%, nes, pavyzdžiui, vien BMW X5 visureigio pardavimai pernai net 2,690 vnt. aplenkė visą „Daihatsu“ markę.

“Daihatsu Cuore”

Vis dėlto Vokietijoje nišinės markės dažnai sulaukia palankaus pirkėjų įvertinimo: 2008 m. ir 2007 m. šioje apklausoje pirmąją vietą užėmė „Honda“, kurios rinkos dalis Vokietijoje pernai tesudarė 1,3%. Be to, vokiečiai gerai vertina japoniškas markes: 2002-2006 m. lyderio pozicijoje karaliavo „Toyota“. Gali pasirodyti keista, bet per aštuonerius šios apklausos vykdymo metus Vokietijoje nei karto pirmosios vietos neužėmė vokiška markė.

„J.D. Power and Associates“ tyrimų vadovas Martinas Volkas žurnalui „Automotive News Europe“ teigė, kad „Daihatsu“ padarė neįtikėtiną pažangą dvejose išketurių šio tyrimo vertinamų sričių: eksploatavimo kaštų ir aptarnavimo kokybės. Be to, šiemet „Daihatsu“ smarkiai pagerino ir savo modelių kokybę. Anot M.Volko, „Daihatsu“ puikiai pavyksta patenkinti savo pirkėjų lūkesčius.

“Daihatsu Copen”

„Daihatsu“ markė šių metų tyrime surinko 843 taškus ištūkstančio galimų. Antrąją vietą surinkusios po 835 taškus pasidalijo „Mercedes-Benz“ ir „Alfa Romeo“ markės. „J.D. Power and Associates“ atliktas tyrimas leidžia daryti išvadą, kad Vokietijoje vokiškai markei yra gerokai lengviau nuvilti savo pirkėjus nei japoniškai markei maloniai juos nustebinti. Be to, šių metų tyrimas įrodė, kad geras kainos ir kokybės santykis bei geresnis, nei tikimasi, aptarnavimas servise net ir mažai markei leidžia namų rinkoje nurungti tokius gigantus kaip „Audi“, BMW, „Mercedes-Benz“ ar „Volkswagen“.

Rugpjūtis 20, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: