Čekija siekia pasirašyti sutartį su „Hyundai“

Čekijos vyriausybė siunčia delegaciją į Pietų Korėją tikėdamasi, jog pavyks pasirašyti sutartį su „Hyundai“ dėl naujos gamyklos Čekijoje statybos. Š ios šalies pramonės ministras Milanas Urbanas žurnalistams teigė, kad delegacija „Hyundai“ turėtų pateikti galutinį vyriausybės pasiūlymą. Ministras tikisi, kad Pietų Korėjos automobilių gamintojas pasirašys šią sutartį.

“Hyundai Motor Europe” būstinė Ruesselsheime (Vokietija)

Š iek tiek anksčiau „Hyundai“ tvirtino, kad Čekija yra ideali vieta naujos gamyklos statybai. Savo sprendimą gamintojas turėtų paskalbti netrukus. Būsimosios „Hyundai“ gamyklos pajėgumai turėtų siekti 300 tūkst. automobilių per metus, joje dirbtų apie 3 tūkst. žmonių. Be to, tiekėjų gamyklose būtų sukurta dar 9 tūkst. naujų darbo vietų. Š i gamykla turėtų pradėti veikti jau 2008 m., o į jos statybas Pietų Korėjos bendrovė ketina investuoti apie milijardą eurų (3,45 mlrd. Lt).

Ekonomistų apskaičiavimu, „Hyundai“ gamykla smarkiai padidintų Čekijos eksporto apimtis ir, veikdama pilnu pajėgumu, kasmet maždaug 1 procentiniu punktu padidintų šios šalies BVP.

Vasaris 6, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: