Būsimasis Volkswagen bosas linkęs atsisakyti Seat

Kitų metų sausio 1 d. „Volkswagen“ grupės šturvalą perėmus Martinui Winterkornui, Ispanijos automobilių gamintojo „Seat“ ateitis taps dar labiau miglota. Š iuo metu M.Winterkornas vadovauja „Audi“ markės grupei, kurią sudaro „Audi“, „Seat“ ir „Lamborghini“. Š altinių teigimu, vadovas svarsto galimybę parduoti „Seat“ ir jau nebeįtraukia šio gamintojo į savo planus. Pavyzdžiui, 2009 m. pasirodysiantis mažiausias „Audi“ modelis A1 bus gaminamas ne „Seat“ gamykloje Martorellyje (Ispanija), o „Volkswagen“ gamykloje Briuselyje (Belgija).

Teigiama, kad nuo 2002 m. „Seat“ kontroliuojantis M.Winterkornas jau nebesitiki, kad Ispanijos gamintojui pagaliau pavyks gauti pelno. Tiesa, „Seat“ aktyviai dalyvavo kuriant „Audi A1“ tikėdamasis, kad šio modelio gamyba Ispanijoje leis geriau išnaudoti turimus pajėgumus ir dėl to pagerės pelningumo rodikliai.

„Seat“ modelių gama

„Seat“ pardavimui nepritaria dabartinis „Volkswagen“ grupės šefas Berndas Pischetsriederis bei „Volkswagen“ markės grupės vadovas Wolfgangas Bernhardas. B.Pischetsriederio teigimu, „Seat“ pardavimas būtų rimta klaida, nes šis gamintojas yra puikiai susipažinęs su „Volkswagen“ grupės technologijomis. Dėl to naujasis „Seat“ savininkas perimtų dalį „Volkswagen“ techninių pasiekimų bei daug konfidencialios informacijos.

Apie savo pasitraukimą paskelbus B.Pischetsriederiui, atsistatydinti ketina ir jo bendražygis W.Bernhardas. Teigiama, kad šiuo metu jis derasi su „Volkswagen“ dėl galimybės sugrįžti į savo ankstesniąją darbovietę – „DaimlerChrysler“.

Europos automobilių gamintojų asociacijos ACEA duomenimis, „Seat“ pardavimai per pirmus dešimt šių metų mėnesių padidėjo 4,4% iki 313,595 vnt., o rinkos dalis išaugo 0,1 procentinio punkto iki 2,5%.

Gruodis 15, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: