BMW kenčia nuo savo sėkmės JAV rinkoje

Jei būtų rengiami pelningiausios prestižinės markės rinkimai, šis titulas už 2007 m. rezultatus neabejotinai atitektų „Mercedes-Benz“, nes atsikračius nuostolingos „Chrysler“ grupės „Daimler“ rezultatai išesmės pagerėjo. Daugelio nuostabai, šio sąrašo antroje vietoje rastume „Audi“, kuri puikių rezultatų pasiekė ir neturėdama nuosavo finansinių paslaugų padalinio – „Audi“ automobilių pirkimo finansavimo paslaugas teikia „Volkswagen“ grupė. Tuo tarpu pagal maržas trečioje vietoje atsidūrusiam BMW praeiti metai buvo ne itin sėkmingi.

Palyginti nedidelis BMW pelnas leidžia suprasti, kodėl šio gamintojo vadovas Norbertas Reithoferis užsimojo drastiškai sumažinti kaštus, nes pardavimų augimas nedidėjant pelnui neturi jokios prasmės. Dėl prastų rezultatų galima kaltinti brangstančias žaliavas bei išaugusius pardavimus JAV rinkoje – smukus dolerio kursui, importas į šią šalį tampa vis nuostolingesnis. Tiesa, nedidelio pelningumo priežasčių reikėtų ieškoti ir bendrovės viduje, nes JAV dileriai 7 serijos modeliui išgamintojo gauna papildomas 2,5-5 tūkst. dolerių (5,4-10,9 tūkst. Lt) nuolaidas, kurių tikrai nereikėtų, jei šis automobilis pirkėjams būtų patrauklesnis. Kitapus Atlanto gaminamas ištaigingas visureigis X5 yra itin paklausus, ir nors 60% jo komponentų perkama vietoje, brangius variklius ir pavarų dėžes tenka importuoti išEuropos.

BMW X5

Kad ir keista, „Audi“ turėtų būti dėkinga ankstesniam pardavimų ir rinkodaros vadovui Ralphui Weyleriui, kuris į JAV rinką visada žiūrėjo pro pirštus. Tai lėmė, kad šioje šalyje „Audi“ atsiliko nuo „Mercedes-Benz“ ir BMW, tačiau dėl to dabar smukęs dolerio kursas nedaug atsiliepia jos finansiniams rezultatams. Nors skamba labai neįprastai, „Audi“ vadovai veikiausiai laiko nykščius, kad BMW ir šiemet JAV parduotų rekordinį automobilių skaičių.

Balandis 25, 2008   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: