BMW i3 elektrinis automobilis kainuos pigiau, negu tikėtasi

BMW pardavinės elektra varomą i3 automobilį pigiau, nei buvo tikėtasi, siekdamas paskatinti elektrinių automobilių paklausą ir išsaugoti pranašumą prieš „Audi“ bei „Mercedes-Benz“. Gamintojas teigia, jog i3 bazinė kaina Vokietijoje sieks 34’950 eurų (120’675,36 Lt). Automobilio kaina JAV sieks 41’350 dolerių (108’287,38 Lt) neįvertinant paskatų bei mokesčių.

Palyginti žemos šio modelio kainos buvo nekantriai laukta, nes, pasak analitikų, aukšta elektrinių automobilių kaina paprastai atbaido potencialius pirkėjus. BMW pardavimų ir rinkodaros vadovas Ianas Robertsonas teigė, jog su šiuo pažangiu automobiliu ir patrauklia kaina gamintojas pateiks pirkėjams viliojantį pasiūlymą vėl atsigręžti į elektromobilius. „Kommerzbank“ analitikas Sascha Gommelas patvirtino, kad kaina yra išties labai konkurencinga. Pasak jo, su i3 BMW gali atsiriekti nemažą dalį elektromobilių rinkos.

BMW i3

I.Robertsonas teigė, jog kompaktiškas i3 yra skirtas antro automobilio ieškantiems pirkėjams, gyvenantiems miestuose visose pagrindinėse pasaulio automobilių rinkose.

BMW nepraneša apie planuojamas i3 pardavimo apimtis, tačiau I.Robertsonas užsiminė, jog tai bus „didelis žaidėjas“ elektromobilių rinkoje, kuri 2012 m. siekė apie 150 tūkst. automobilių.

BMW teigia, jog i3 yra pirmasis pasaulyje prestižinis automobilis, nuo pat pradžių sukurtas kaip elektrinis modelis. Šis modelis naudoja pirmą kartą masiniu būdu gaminamą anglies pluoštu sustiprintą plastikinį kėbulą, sumontuotą ant aliumininės važiuoklės. Tuščias automobilis sveria vos 1’195 kg arba 300 kg mažiau nei kiti tokio pat dydžio elektromobiliai. Jis gali nuvažiuoti 200 km veikdamas energijos taupymo režimu arba 160 km veikdamas, pasak BMW, „komfortišku“ režimu. Planuojama ir automobilio versija su dviejų cilindrų 0,65 ltr. benzininiu varikliu, kuris prailgins i3 įveikiamą nuotolį iki 300 km. BMW šaltiniai teigia, kad ši versija kainuos maždaug 4 tūkst. eurų (13,8 tūkst. Lt) brangiau nei įprastinė. Šis modelis pristatytas liepos 29 d. Londone, Niujorke ir Pekine bei bus parduodamas Europoje nuo 2013 m. lapkričio. Jis pasirodys JAV automobilių salonuose 2014 m. IV ketvirtį.

BMW investavo 600 milijonų eurų į automobilio gamybos įrenginius, taip pat pasirūpino 40 tūkst. vnt. metinių gamybos pajėgumų savo fabrike Leipzige, Vokietijoje. BMW taip pat stato naują gamyklą JAV, prie Moses ežero Vašingtone, kuri gamins anglies pluoštą automobilio kėbului.

BMW daug investavo į i3 gamybos įrenginius

BMW pasiūlys papildomas paslaugas, tokias kaip namams skirtos įkrovimo stotys ir automobilio dalijimasis, kad sumažintų susirūpinimą dėl palyginti nedidelio nuvažiuojamo nuotolio. BMW pardavinės i3 internetu, pasitelkiant pardavėjus, kurie lankys klientus namuose, ir per pasirinktus dilerius. BMW sukūrė specialią „i“ submarkę elektriniams automobiliams, apimančią i3 ir i8 – hibridinį sportinį automobilį, kuris pasirodys prekyboje 2014 m. pradžioje. Tai BMW suteiks inovacinį pranašumą, labai svarbų prestižinių automobilių gamintojams. BMW grupė, taip pat gaminanti „Mini“ ir „Rolls-Royce“ automobilius, didina investicijas naujiems automobiliams ir technologijoms, kai tuo tarpu Vokietijos konkurentai „Audi“ ir „Mercedes-Benz“ iki dešimtmečio pabaigos siekia išplėšti prestižinių automobilių pardavimų lyderio karūną.

Rugpjūtis 20, 2013   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: