BMW grupei 2009 m. gali būti nuostolingi

BMW grupės vadovas Norbertas Reithoferis mano, kad pardavimams ir toliau smunkant taip sparčiai, šiais metais gamintojas gali patirti nuostolį. Anot N.Reithoferio, didžiausia grėsmė šiemet yra smunkanti rinka, nes pardavimų pajamoms sumažėjus per 20% nuostolių išvengti nepavyktų. BMW neskelbia šių metų pelno prognozės, tačiau numato, kad pardavimų apimtis sumažės 10-20%. Per pirmąjį 2009 m. ketvirtį grupės pardavimai sumažėjo 21,2% iki 277,264 vnt. BMW markės automobilių pardavimai smuko 20,5% iki 233,498 vnt., „Mini“ – 24,9% iki 43,592 vnt., o „Rolls-Royce“ – 4,9% iki 174 vnt.

Norbertas Reithoferis

N.Reithoferis teigė, kad pagrindinis bendrovės tikslas šiais metais yra finansų valdymo priemonėmis užsitikrinti nepriklausomybę. BMW tikisi, kad po šiemet neišvengiamo nuosmukio kitąmet rinka atsigaus. Be to, 2010 m. bendrovė ketina pristatyti pelningų modelių. Anot N.Reithoferio, 2009 m. yra pereinamieji metai, tad pagrindiniai BMW prioritetai bus likvidumas, laisvas pinigų srautas bei apyvartinis kapitalas, pastovieji kaštai ir investicijos. Vadovas taip pat pakartojo ankstesnius tikslus iki 2012 m. pasiekti 26% kapitalo grąžą (ROCE) bei 8-10% pelno iki palūkanų ir mokesčių (EBIT) maržą.

Praeitais metais smarkiai sumažėjo sportiškų BMW modelių, pavyzdžiui, roadsterio Z4, paklausa, todėl grupės pardavimai smuktelėjo 4,3%. Tai pirmasis BMW pardavimų apimčių sumažėjimas nuo pat 1993 m. 2008 m. gamintojas skyrė net 2 mlrd. eurų (6,9 mlrd. Lt) blogų paskolų bei rizikingų lizingo sandorių rezervui didinti.

BMW X1 koncepcinis modelis

BMW grupės finansų vadovas Friedrichas Eichneris patvirtino, kad BMW derins elektronikos komponentų bei mechaninių detalių pirkimus su savo aršiausiu varžovu „Daimler“, kuris valdo „Mercedes-Benz“ markę. F.Eichnerio teigimu, abu gamintojai rado nemažai abiems tinkančių komponentų. Jis taip pat patikino, jog šios dalys pirkėjams yra nematomos ir neprisideda prie BMW ar „Mercedes-Benz“ markių identiteto formavimo. F.Eichneris mano, kad bendri pirkimai padės ne tik abiems gamintojams, bet ir komponentų tiekėjams.

BMW vadovas N.Reithoferis tikina, kad akcijų mainai su „Daimler“ yra nebūtini ir netgi nenaudingi. Jis taip pat patvirtino, kad BMW nesidomi ir nesidomėjo investavimu į „Opel“.

Balandis 23, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Komentarai

  • Apostolis

    What a beast I remember hvnaig my M Spec 540. Check out channel and Save 10 90% On Products You Buy Online. Bargain Shopping at it’s Best Get this Google Tool

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: