BMW dizaino vadovas Chrisas Bangle,as palieka autoverslą

BMW grupę palieka ilgametis dizaino skyriaus vadovas Chrisas Bangle,as. Gamintojo išplatintame pranešime teigiama, kad. Ch.Bangle,as nori įgyvendinti savo kūrybines ambicijas ne automobilių pramonės sektoriuje. Jo vietą užims dabartinis BMW markės vyriausiasis dizaineris Adrianas van Hooydonkas. BMW grupės automobilių kūrimo skyriaus šefas Klausas Draegeris pastebi, kad Ch.Bangle,as smarkiai prisidėjo prie BMW, „Mini“ ir „Rolls-Royce“ markių identiteto formavimo bei gamintojo sėkmės.

Chrisas Bangle’as

Amerikoje gimęs 52 metų Ch.Bangle,as BMW darbuotis pradėjo dar 1992 m. ir išesmės atnaujino konservatyvią BMW modelių išvaizdą. Nors liepsnas primenantys elementai bei aiškiai išreikštos bagažinės dangčio formos susilaukė ir daugybės kritiškų vertinimų, moderni dizaino kryptis padėjo BMW 2006 m. aplenkti pagrindinį varžovą „Mercedes-Benz“ ir tapti didžiausiu pasaulyje prestižinių automobilių gamintoju.

Ankstesnės karts 7 serijos BMW modelio dizainas buvo vertinamas labai prieštaringai

Pasak K.Draegerio, Ch.Bangle,as nubrėžė aiškią BMW dizaino kryptį, kurią toliau tęs A.Hooydonkas. Po studijų Wisconsino universitete Ch.Bangle,as pradėjo darbuotis „Opel“, o 1985 m. prisijungė prie „Fiat“ dizainerių komandos ir tapo šio Italijos gamintojo stilistikos centro vadovu. Perėjęs į BMW Ch.Bangle,as ir jo komanda sukūrė dabartinius 1, 3, 5 ir 7 serijų modelius bei Z3/Z4, X3 ir X5 automobilius. Jis taip pat prižiūrėjo „Mini“ bei „Rolls-Royce“ dizainerių darbą.

Olandas A.Hooydonkas BMW darbuotis pradėjo taip pat 1992 m., o 2001-2004 m. vadovavo BMW dizaino centrui Kalifornijoje (JAV). Jis nemažai prisidėjo kuriant 5 serijos PAS, kuris debiutuos kovo mėnesį vyksiančioje Ženevos automobilių parodoje, 6 ir 7 serijų modelius, Z9 bei CS koncepcinius automobilius.

Vasaris 24, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: