Berndas Pischetsriederis palieka Volkswagen vadovo postą

Didžiausias Europos automobilių gamintojas „Volkswagen“ netikėtai pranešė, kad dabartinį grupės vadovą Berndą Pischetsriederį nuo kitų metų sausio 1 d. pakeis „Audi“ markės grupės bosas Martinas Winterkornas. Bendrovės teigimu, toks buvo bendras stebėtojų tarybos prezidiumo ir valdybos pirmininko B.Pischetsriederio susitarimas. Gamintojas kol kas neatskleidžia tikrųjų priežasčių, kodėl netikėtai buvo nuspręsta pakeisti B.Pischetsriederį, kurio kontraktas šiemet buvo pratęstas iki 2012 m.

„BB Invest“ fondų valdytojas Svenas Krause pripažįsta, kad toks gamintojo sprendimas buvo tarsi perkūnas išgiedro dangaus ir mano, kad M.Winterkorno paaukštinimą lėmė puikūs „Audi“ rezultatai.

„Volkswagen“ praneša, kad B.Pischetsriederiui atsistatydinti pasiūlė „Volkswagen“ grupės stebėtojų tarybos prezidiumas, kurį sudaro ankstesnis „Volkswagen“ vadovas ir aršus B.Pischetsriederio oponentas Ferdinandas Piechas, „Porsche“ vadovas Wendelinas Wiedekingas, Žemutinės Saksonijos žemės premjeras Christianas Wulfas, profsąjungos „IG Metall“ vadovas Juergenas Petersas bei „Volkswagen“ darbuotojų tarybos bosas Berndas Osterlohas.

B.Pischetsriederis (kairėje) ir jo oponentas F.Piechas

Stebėtojų tarybos pirmininkas F.Piechas kiek anksčiau teigė, kad ryžtingiems B.Pischetsriederio planams mažinti kaštus nepritaria darbininkų atstovai. Manoma, kad M.Winterkorno karjerą lėmė ir ištikimybė F.Piechui, kuris pastaruoju metu buvo dažnai kaltinamas dėl interesų konflikto, nes Piechų šeima valdo „Porsche AG“ kontrolinį akcijų paketą, o šis sportinių automobilių gamintojas savo ruožtu yra didžiausias „Volkswagen“ akcininkas.

Spėliojama, kad B.Pischetsriederio pakeitimą galėjo lemti ir F.Piecho noras, kad „Volkswagen“ aktyviau įsitrauktų į sunkvežimių gamybos verslą. Visai neseniai „Volkswagen“ atmetė MAN pasiūlymą perleisti turimas „Scania“ akcijas ir mainais gauti bendros MAN-„Scania“ įmonės akcijų. „Volkswagen“ šiuo metu yra didžiausias tiek MAN, tiek ir „Scania“ akcininkas.

Lapkritis 10, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: