Baterijų stygius riboja „Toyota Prius“ gamybos apimtį

„Toyota Motor“ aukšto lygio vadovas Takahiko Ijichi pastebėjo, kad baterijų tiekimo ribotumai neleidžia padidinti „Prius“ modelio gamybos apimčių siekiant patenkinti didelę šio modelio paklausą. Š i problema bus veikiausiai aktuali ir kitais metais. T.Ijichi teigė, kad naujasis „Prius“ modelis sulaukė itin didelio populiarumo, tad kai kuriems pirkėjams dėl to kyla nepatogumų, o gamyklos veikia pilnu pajėgumu ir netgi dirba viršvalandžius. Vadovas apgailestavo, kad baterijų tiekimas atsilieka nuo išaugusios paklausos.

„Toyota Motor“ per metus gali pagaminti 0,5 mln. vnt. „Prius“ automobilių, o nikelio-metalo hidrido baterijas šiam modeliui tiekianti „Panasonic EV Energy“ kol kas negali pasiūlyti daugiau baterijų. Trečios kartos „Prius“ populiarumas džiugina didžiausią pasaulio automobilių gamintoją, kuriam šie metai, švelniai tariant, nėra sėkmingi. „Prius“ pirkėjai savo automobilio turi laukti net keletą mėnesių, o Europoje ir JAV „Prius“ gana lengvai nurungė savo pagrindinį varžovą „Honda Insight“. Daugiausia dėl „Prius“ sėkmės „Toyota Motor“ tikisi šiemet po penkerių metų pertraukos pranešti apie pardavimų augimą Japonijos rinkoje.

“Toyota Prius”

Praeitų metų vasarą „Toyota Motor“ planavo nuo 2010 m. pabaigos „Prius“ gaminti ir JAV, tačiau dėl rekordinių nuostolių šie planai buvo įšaldyti neribotam laikui. T.Ijichi pastebi, kad neturėdamas garantijų dėl pakankamo baterijų tiekimo gamintojas neinvestuos į „Prius“ gamybos pajėgumų didinimą. Baterijų tiekimas augs, tačiau laipsniškai: „Panasonic EV Energy“ ketina keletu etapų iki 2010 m. vasaros didinti baterijų gamybą iki 1 mln. vnt.

Nors dėl aršios konkurencijos su „Honda Insight“ gamintojas turėjo nustatyti patrauklią „Prius“ kainą, T.Ijichi tvirtina, kad dabar šio modelio maržos nėra mažos. Tokį rezultatą pavyko pasiekti „Prius“ gamybos kaštus sumažinus net 30%. Vadovo teigimu, „Toyota“ modelių pelningumo skalėje „Prius“ atsidurtų maždaug per vidurį.

Lapkritis 12, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: