Baltarusija sugalvojo įsisavinti automobilių gamybą

Baltarusijos vyriausybė, norėdama paskatinti automobilių gamintojus atidaryti šalyje surinkimo gamyklas, pasiūlė mokesčių lengvatų. Vyriausybės atstovas Igoris Rogozinas tvirtino tikįs, kad galiausiai šalyje pradės veikti ne tik surinkimo, bet pilno gamybos proceso automobilių gamykla.

Tarp Rusijos ir trijų Europos Sąjungos šalių įsispraudusioje Baltarusijoje gyvena apie 10 mln. žmonių. Dilerių teigimu, čia per metus parduodama apie 25 tūkst. naujų automobilių. I.Rogozinas pastebi, kad ilgai lauktas prezidento Aleksandro Lukašenkos dekretas naują gamyklą statančia bendrovę trejus metus atleis nuo visų pajamų ir akcizų mokesčių. Spaudos konferencijoje I.Rogozinas teigė manąs, jog šis dekretas leis šalyje padidinti automobilių gamybos pajėgumus.

MAZ sunkvežimis

Tiesa, I.Rogozinas nenurodė, kurie šalies ar užsienio gamintojai galėtų susidomėti šiuo pasiūlymu ir statyti naujas gamyklas. Vis dėlto jis pastebėjo, kad valdžios institucijos tikisi, jog pavyks sukurti 10 tūkst. automobilių per metus gamybos pajėgumus. Anot I.Rogozino, daugiau turėtų paaiškėti iki metų pabaigos.

Baltarusijos pareigūnai tikisi, kad dalis šalyje pagaminamų automobilių galėtų būti parduodami Rusijoje. Baltarusijoje šiuo metu jau veikia kelios stambios gamyklos: Minsko automobilių gamykla, Baltarusijos automobilių gamykla bei Minsko traktorių gamykla. Beje, dėl Baltarusijos vyriausybės ginčo su „Ford Motor“ šis gamintojas nusprendė perkelti savo gamyklą į Sankt Peterburgą (Rusija).

Gegužė 25, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: