AvtoVAZ ir Magna International kartu kurs ir gamins automobilius

Didžiausias Rusijos automobilių gamintojas „AvtoVAZ“ ir Kanadoje įsikūręs komponentų gamintojas „Magna International“ pasirašė ketinimų protokolą dėl naujo nebrangaus automobilio sukūrimo ir gamyklos statybų. Toljatyje vykusios susitarimo pasirašymo ceremonijos metu „AvtoVAZ“ vadovas Vladimiras Artyakovas šalies prezidentui Vladimirui Putinui teigė, kad investicijos į projektą sieks 1,5 mlrd. eurų (5,2 mlrd. Lt).

Vadovas tikino, kad šio modelio gamybai ketinama naudoti naujas technologijas ir šiuolaikiškus komponentus, o bazinės versijos kaina turėtų neviršyti 12 tūkst. dolerių (31 tūkst. Lt). V.Artyakovas pridūrė, kad buvo susitarta įdiegti modernią automobilių kūrimo ir paruošimo sistemą. Naujoje gamykloje bus gaminamos sedano, universalo ir hečbeko versijos.

„Lada Priora“

„AvtoVAZ“ šiuo metu bendradarbiauja su „General Motors“. Bendrovė savo potencialiais partneriais yra įvardijusi ir „Renault“ bei „PSA/Peugeot-Citroen“ gamintojus. Tuo tarpu „Magna International“ visai neseniai sutarė Rusijos oligarcho Olego Deripaskos valdomai bendrovei parduoti savo akcijų už 1,54 mlrd. dolerių (3,94 mlrd. Lt). O.Deripaskos kontroliuojamai bendrovei priklauso antrasis pagal dydį Rusijos automobilių gamintojas „AvtoGAZ“ bei didžiausias pasaulyje aliuminio gamintojas „Rusal“.

Gegužė 25, 2007   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: