AutoTyrimai pakeitė kai kurių ribinių modelių klasifikavimą

Atsižvelgiant į pačių automobilių bei jų rinkos struktūros pokyčius „AutoTyrimai“ šiek tiek pakoregavo automobilių klasifikavimo kriterijus, kurie apima automobilio matmenis (bendrąjį ilgį ir ratų bazę), bazinį (t.y. pagrindinį) kėbulo tipą, bazinį (t.y. pigiausią) variklį ir bazinę (t.y. mažiausią) kainą. Pokyčiai labiausiai palietė kaip tik matmenis, kadangi automobiliai nepaliaujamai „auga“ beveik visais atžvilgiais. Įvertinus naują kriterijų visumą kai kurie ribiniai modeliai nuo šiol priskiriami jau kitai rinkos klasei, negu anksčiau.

Taip 2006 m. šalies populiariausias modelis „Š koda Octavia“ buvo perkelta išvidutinių (D1) į kompaktinių (C1) automobilių klasę, tuo tarpu itin specifinis „Honda Civic Hybrid“ „migravo“ atvirkščiai – iškompaktinių (C1) į vidutinių (D1) automobilių klasę.

„Š koda Octavia“

Tačiau bene daugiausiai pokyčių įvyko visureigių klasėse: paslinkus kompaktinio segmento ribas į mažų ir vidutinių visureigių (I1) klasę išdidelių ir prestižinių visureigių (I2) klasės buvo perkelti net šeši modeliai: „Chevrolet Captiva“, „Kia Sorento“, „Land Rover Defender“, „Mitsubishi Pajero Sport“, „Opel Antara“ ir „SsangYong Kyron“.

Visi kiti čia nepaminėti modeliai liko tose pačiose klasėse, kurioms buvo priskirti iki šiol.

Š ie pokyčiai jau visai netrukus atsispindės ir „AutoTyrimų“ internetiniame klasifikatoriuje (http://www.autotyrimai.lt/klasifikacija.php), kuris šiuo metu kaip tik atnaujinamas.

Sausis 24, 2007   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: