“Audi” svarsto galimybę perimti tiesioginę “Seat” kontrolę

Gerai informuotas šaltinis pranešė, kad “Audi” svarsto galimybę perimti tiesioginę “Seat” markės kontrolę. Toks pasiūlymas jau šį mėnesį gali būti pateiktas “Volkswagen” grupės valdybai.

Š iek tiek anksčiau Vokietijos žurnale “Capital” pasirodė pranešimas, kuriame teigiama, kad “Audi” markės grupės ir pačios “Audi” markės vadovas Martinas Winterkornas nori pakeisti sunkumų slegiamos “Seat” markės strategiją ir perimti jos gamybos bei finansų kontrolę. Anot šio žurnalo, M.Winterkornas siekia, kad “Seat” visą dėmesį skirtų efektyvių sportiškų bei ekologiškų modelių kūrimui. Dėl smukusių pardavimų “Seat” buvo priversta smarkiai mažinti kaštus.

Š altinis “Seat” teigė, kad “Capital” nurodė tik vieną išgalimų problemos sprendimo būdų. “Seat” šios informacijos nekomentavo.

“Seat Leon”

“Seat” priklauso “Volkswagen” grupės valdomai “Audi” markės grupei, kuriam be “Seat” dar priklauso “Audi” ir “Lamborghini” markės. Dabartinis “Seat” vadovas Andreasas Schleefas yra ir “Audi” valdybos, kuriai pirmininkauja M.Winterkornas, narys. Dar spalio pradžioje M.Winterkornas žurnalistams tvirtino, kad “Seat” rengiamasi pertvarkyti, tačiau šios markės nesiruošiama nei parduoti, nei juo labiau uždaryti.
“Seat” teigė turįs apie 1,600 perteklinių darbininkų, todėl pasiūlė 10% sutrumpinti darbo dieną ir atlyginimą visiems 16 tūkst. darbuotojų. Priešindamiesi tokiems gamintojo veiksmams darbininkai pusę dienos streikavo.

Per pirmus devynis šių metų mėnesius “Seat” pardavimai smuko 5,3% iki 271 tūkst. vnt., o rinkos dalis sumažėjo 0,2 procentinio punkto iki kuklaus 2,4% dydžio.

Lapkritis 3, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: